406 MT Sports

Standings Through Sept. 9

Class AA

 Conf.Overall
 Billings Senior 3-0 3-0
 Bozeman 3-0 3-0
 Helena Capital 3-0 3-0
 Great Falls CMR  2-1 2-1
 Helena  2-1 2-1
 Missoula Big Sky  2-1 2-1
 Missoula Sentinel  2-1 2-1
 Butte  1-2 1-2
 Billings West  1-2 1-2
 Great Falls  1-2 1-2
 Kalispell Flathead  1-2 1-2
 Billings Skyview 0-3 0-3
 Kalispell Glacier 0-3 0-3
 Missoula Hellgate  0-3 0-3
   

Eastern A

 Conf.Overall
 Laurel 3-0 3-0
 Sidney 3-0 3-0
 Billings Central 2-1 2-1
 Glendive 2-1 2-1
 Lewistown 2-1
 2-1
 Belgrade 1-2 1-2
 Hardin 1-2 1-2
 Miles City 1-2 1-2
 Havre 0-3 0-3
 Livingston 0-3 0-3
   
   
   
   
   

Northwest A

 Conf.Overall
 Columbia Falls 0-0 1-1
 Libby 0-0 1-1
 Browning 0-0 1-2
 Ronan 0-0 0-1
 Polson 0-0 0-2
 Whitefish 0-0 0-3
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Southwest A

 Conf.Overall
 Butte Central 0-0 2-0
 Corvallis 0-0 2-0
 Dillon 0-0 2-0
 Frenchtown 0-0 2-0
 Hamilton 0-0 2-1
 Stevensville 0-0 0-1
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Class B North

 Conf.Overall
 Glasgow  1-0 2-2
 Cut Bank  1-0 1-2
 Shelby  1-0 1-2
 Fairfield  0-0 2-0
 Conrad  0-1 1-1
 Malta   0-1 1-1
 Harlem  0-1 0-2
   
   
   
   
   
   
   
   

Class B East

 Conf.Overall
 Huntley Project 1-0 2-1
 Roundup  1-0 1-2
 Shepherd  1-0 1-2
 Colstrip  0-0 3-0
 Baker  0-1 1-1
 Wolf Point  0-1 1-1
 Poplar* 0-1 0-3
  * Forfeiting its season  
   
   
   
   
   
   
   

Class B South

 Conf.Overall
 Townsend 2-0 3-0
 Jefferson 1-0 3-0
 Whitehall 1-0 3-0
 Manhattan 1-0 2-0
 Three Forks 0-1 1-1
 Big Timber 0-1 1-2
 Columbus 0-1 0-2
 Red Lodge 0-2 0-3
   
   
   
   
   
   
   

Class B West

 Conf.Overall
 Bigfork  2-0 3-0
 Eureka 1-0 3-0
 Missoula Loyola  0-0 1-2
 Deer Lodge  0-0 0-2
 Anaconda  0-1 1-1
 Florence 0-1 1-2
 Thompson Falls 0-1 1-2
   
   
   
   
   
   
   
   

Class C 8-Man East

 Conf.Overall
 Forsyth  3-0 3-0
 Scobey  3-0 3-0
 Fairview  3-0 3-0
 Circle  2-1 2-1
 Broadus 1-1 1-1
 Lodge Grass 1-2 1-2
 Plentywood 1-2 1-2
 St. Labre 0-2 0-2
 Culbertson 0-3 0-3
 Lame Deer 0-3 0-3
   
   
   
   
   

Class C 8-Man North

  Conf.Overall
 Belt 3-0 3-0
 Choteau 3-0 3-0
 Great Falls Central   3-0 3-0
 Cascade  2-1 2-1
 Centerville 2-1 2-1
 Fort Benton   2-1 2-1
 Rocky Boy 2-1 2-1
 Chinook 1-2 1-2
 Hays-Lodgepole 0-3 0-3
 Chester-Joplin-Inverness 0-3 0-3
 Box Elder 0-3 0-3
 Simms 0-3 0-3
   
   
   

Class C 8-Man South

  Conf.Overall
 Lone Peak 3-0 3-0
 Joliet 3-0 3-0
 Ennis 2-0 2-0
 Hobson-Moore-Judith Gap 2-0 2-0
 Park City 2-1 2-1
 Denton-Geyser-Stanford 1-2 1-2
 Harlowton 1-2 1-2
 Broadview-Lavina 0-3 0-3
 Gardiner 0-3 0-3
 Absarokee 0-3 0-3
   
   
   
   
   

Class C 8-Man West

  Conf.Overall
 Drummond-Philipsburg 3-0 3-0
 Charlo 2-0 2-0
 Plains 2-0 2-0
 St. Ignatius 2-1 2-1
 Victor 2-1 2-1
 Arlee 1-1 1-1
 Alberton-Superior 1-2 1-2
 Darby 1-2 1-2
 Twin Bridges 1-2 1-2 
 Seeley-Swan 0-2 0-2
 Troy 0-1 0-1
 Hot Springs* 0-3 0-3
  * Forfeiting its season  
   
   

Class C 6-Man East

 Conf.Overall
 Wibaux  3-0 3-0
 Westby-Genora  2-0 3-0
 Terry  2-0 3-0
 Richey-Lambert  2-1 2-1
 Jordan  1-1 1-2
 Savage  1-2 1-2
 Bainville 1-2 1-2
 Ekalaka 0-3 0-3
 Froid-Lake 0-3 0-3
   
   
   
   
   
   

Class C 6-Man South

 Conf.Overall
 Grass Range-Winnett 1-0 2-1
 Bridger 1-0 1-1
 Shields Valley 1-0 1-2
 Reed Point-Rapelje 1-0 1-2
 Northern Cheyenne 0-1 0-1
 Custer-Hysham 0-1 0-2
 Fromberg 0-1 0-2
 Roy-Winifred 0-1 0-2
   
   
   
   
   
   
   

Class C 6-Man North

 Conf.Overall
 Power-Dutton-Brady  1-0 2-0
 Valier  1-0 2-0
 Geraldine-Highwood  1-0 2-0
 Sunburst   1-0 3-0
 Big Sandy   0-1 2-1
 North Star  0-1 1-1
 Augusta  0-1 1-2
 Heart Butte 0-1 0-1
   
   
   
   
   
   
   

Class C 6-Man West

 Conf.Overall
 West Yellowstone 1-0 3-0
 White Sulphur Springs 1-0 3-0
 Valley Christian 1-0 1-2
 Lima 0-0 0-0
 Lincoln 0-0 0-2
 St. Regis 0-1 0-1
 Sheridan 0-1 2-1
 Noxon 0-1 0-3
   
   
   
   
   
   
   

 

Angry
0
Sad
0
Funny
0
Wow
0
Love
0