Scoreboard: Class A wrestling poll

2013-12-19T22:30:00Z Scoreboard: Class A wrestling poll The Billings Gazette
December 19, 2013 10:30 pm

Class A poll

Team -- 1, Havre; 2, Sidney; 3, Belgrade; 4, Columbia Falls; 5, Corvallis; 6, Frenchtown; 7, Polson; 8, Dillon; 9, Hamilton; 10, Anaconda. 

98 -- Sawyer Degan, Belgrade; Caleb Bagnell, Frenchtown; Tate Munyon, Havre; Eli Scheeler, Columbia Falls; Tim Anderson, Dillon; Manny Guzman, Columbia Falls.

106 -- Keegan Kennelly, Havre; Cody Warner, Frenchtown; Kohlten Starteel, Dillon; Carson Meyer, Anaconda; Winfield West, Columbia Falls; Travis Kinn, Glendive.

113 -- Clay Stillwagon, Butte Central; Logan Pleninger, Havre; Philip Vasko, Sidney; Taylor Motrin, Polson; Cameron Goodwin, Columbia Falls; Dylan Matter, Belgrade.

120 -- Grayson Brenna, Havre; Zach Wall, Billings Central; Chase Connor, Corvallis; Trace Jones, Sidney; Kaleb Gravelin, Columbia Falls; Jaben Wenzel, Polson.

126 -- Shonn Roberts, Columbia Falls; Gresh Jones, Sidney; Dylan Stewart, Havre; Josh Venema, Corvallis; Clayton Carter, Laurel; Colten Cox, Hamilton.

132 -- Dillon Tennant, Glendive; Lyle Degan, Belgrade; Ethan Graves, Sidney; Thomas Gruber, Havre; Tylor Olsen, Corvallis; Carlos Quinones, Polson.

138 -- Bryan Armstrong, Anaconda; Zach Crase, Libby; Dylan Moll, Polson; Parker Filius, Havre; Bryan Dorn, Hardin; Ayden Sterling, Belgrade.

145 -- Jordan Stevens, Sidney; Cody Lemon, Frenchtown; Kody Priby, Havre; Zane Brunz, Columbia Falls; Jarod Young, Polson; Jon Lemon,  Hardin.

152 -- Mason Maurinac, Anaconda; Bryan Schaffer, Columbia Falls; Jeff Kucera, Lewistown; Riley Jessop, Corvallis; Warren Wood, Polson; Jase Stokes, Havre.

160 -- Wyatt Jessop, Corvallis; Cody Johnson, Sidney; Keevan Pickle, Belgrade; Cody Walters, Columbia Falls; Tanner Delp, Hardin; Shawn Purcell, Hardin.

170 -- Ethan Reich, Anaconda; Garret Chapel, Libby; Cody Christian, Sidney; Jake Williams, Havre; Tel Motichka, Polson; Doug Wombach, Frenchtown.

182 -- Ethan Blythe, Lewistown; Dace Fisher, Sidney; Tyler Schaffer, Hamilton; Dustin Odegard, Havre; Tele Seeman, Polson; Connor Murdock, Hardin.

195 -- Jace Billy, Havre; Parker Tezak, Dillon; Mike Corrigan, Polson; Andrew Purgess, Columbia Falls; Jeff Olinger, Browning; Garrett Darby, Sidney.

220 -- Tyler Adam, Havre; Rand Pritzkau, Frenchtown; Dave Blumenshein, Belgrade; Mikey Dennison, Columbia Falls; Isaiah Williams, Polson; Luke Channer, Corvallis.

Hwt. --Zane Rutherford, Browning; Donovan Huche, Dillon; Bryce Wigert, Anaconda; Spencer Ross, Columbia Falls; Travis Adams, Havre; Steve Quimby, Whitefish.

Copyright 2014 The Billings Gazette. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistributed.

Follow GazPrepSports

Get weekly ads via e-mail

Deals & Offers

Featured Businesses