Class A coaches poll 

Teams: Frenchtown, Sidney, Havre, Polson, Lewistown, Hardin, Glendive, Corvallis, Columbia Falls, Ronan

103: Eli Warner, Frenchtown; Kaiden Cline, Sidney; Mick Chagnon, Havre; Roy Russel, Butte Central, Maysn Cobb, Polson; Austin Flamand, Browning.

113: Cooper Birdwell, Fergus; Cameron Pleninger, Havre; Walker Dyer, Frenchtown; Mateo Quinones, Polson; R.J. Pierre, Polson; Jordan Darby, Sidney.

120: Jake Bibler, Frenchtown; Kade Graves, Sidney; Quin Reno, Havre; Ryan Stewart, Havre; Austin Nelson, Columbia Falls; Stencer Stagg, Ronan.

126: Christian Dean, Sidney; Marc Ramirez, Havre; Clay Fisher, Butte Central; Dante Venema, Corvallis; Ayden Role, Ronan; Brody Marcure, Frenchtown.

132: John Mears, Belgrade; Bridger Wenzel, Polson; Michael Goldman, Hamilton; Caleb Birdwell, Fergus; Lane Paulson, Havre; Owen Indreland, Frenchtown.

138: Martin Wilkie, Havre; Riley Gurr, Frenchtown; Jace Winter, Sidney; Hunter Peterson, Ronan; Brandon Gill, Belgrade; Treyvan Nave, Fergus.

145: Cameron Brown, Polson; Ben Stortz, Glendive; Connar Harris, Havre; Jace Johnson, Sidney; Blake King, Frenchtown; Duane Otto, Fergus.

152: Parker Adler, Polson; Bryce Roan, Hardin; Cooper Hoffman, Dillon; Riley Waters, Sidney; Brandon Held, Glendive; Seth Cheff, Ronan.

160: Brent Tezak, Dillon; Tyler Capp, Glendive; Jett Jones, Sidney; Mason Dionne, Havre; Avery Gurney, Sidney; Michael Edwards, Frenchtown.

170: Ben Windaver, Columbia Falls; Alex Wickens, Fergus; Trevor Dean, Sidney; Brendon Roan, Hardin; Hunter Fritsch, Polson; Ryan Kipp, Browning.

182: Justin Zier, Hardin; Shane Gibson, Park; Nelson Crisafulli, Gelndive; Wyatt Blythe, Fergus; Colton McFee, Columbia Falls; Tyler Laverty, Park.

205: Tyler Schaub, Havre; Will Caprata, Hardin; Sawyor Thogerson, Sidney; Brady Boyce, Fergus; Kyle Anderson, Hamilton; Jacob Freeman, Columbia Falls.

285: Taylor Giaudaue, Columbia Falls; Keegan Mires, Glendive; Ryan Horner, Sidney; Austin Ratliff, Havre; Kyler Koski, Columbia Falls; Cyrus Sweedman, Libbby.

60th Cowboy Invitational

at Miles City

Team scores: Sidney 152, Billings Skyview 116.5, Colstrip 115, Billings West 103.5, Thunderbasin 98.5, Hettinger-Scranton 94, Huntley Project 89, Bowman 82.5, Billings Senior 82, Glendive 82, Moorcroft 79.5, Dickinson 78.5, Sheridan 71.5, Forsyth 63.5, Cody 62, Laurel 53.5, Glasgow 51, Miles City 49.5, Worland 45, Shepherd 39.5, Livingston 25, Circle 23, Baker 17, Butte Central 17, Billings Central 14, Campbell County 12, Moorcroft II 11, Alexander 3, Broadus 1.

Jug Beck Rocky Mountain Classic

At Missoula Sentinel

Team scores: 1. Bozeman 125; 2. Mead 109.5; 3. Kalispell Flathead 106.5; 4. University 104; 5. Havre 103.5; 6. Great Falls 93.5; 7. Sentinel 86.5; 8. Polson 75; 9. Helena Capital 64; 10. Lewistown 62.5; 11. Missoula Big Sky 62; 12. Columbia Falls 60; 13. Butte 57.5; T-15. Central Valley 53; T-15. Libby 53; 17. Ronan 52; T-18. Clarkston 42; T-18. Hamilton 42; 20. Powell 37.5; 21. Helena 37; T-22. Kalispell Glacier 36; T-22. CMR 36; 24. Corvallis 33; 25. Lewiston 31; 26. Nampa 28; 27. Ferris 23; 28. Belgrade 22; 29. Missoula Hellgate 20.5; 30. Superior 11; T-31. Coeur d'Alene, Idaho, 0; T-31. Lake City 0.

0
0
0
0
0