Class A poll

Teams: 1, Sidney; 2, Havre; 3, Lewistown; 4, Frenchtown; 5, Polson; 6, Ronan; 7, Columbia Falls; 8, Hardin; 9, Glendive; 10, Libby.

103: Kaiden Cline, Sidney; Wyatt Mager, Lewistown; Elo Wasner, Frenchtown; Mick Chagnon, Havre; Magon Cowell, Polson; Rapper McAllister, Ronan.

113: Cooper Birdwell, Lewistown; Cameron Pleninger, Havre; Walker Dyer, Frenchtown; Buddy Doolin, Libby; R.J. Pierre, Polson; Keelen Robins, Stevensville.

120: Jake Bibler, Frenchtown; Kade Graves, Sidney; Spencer Stagg, Ronan; Ryan Stewart, Havre; Mateo Quinones, Polson; Damian Liedholt, Miles City.

126: Caleb Birdwell, Lewistown; Christian Dean, Sidney; Michael Goldman, Hardin; Owen Brown, Ronan; Keegan Campbell, Laurel; Clay Fisher, Butte Central.

132: John Mears, Belgrade; Bridger Wenzel, Polson; Lane Paulson, Havre; Tristan Davis, Corvallis; Waylon VanBuren, Sidney; Owen Inderian, Frenchtown.

138: Riley Gurr, Frenchtown; Jace Winter, Sidney; Bridger Williams, Hamilton; Victor Houiton, Livingston; Hunter Peterson, Ronan; Jacob Farrier, Polson.

145: Martin Wilkie, Havre; Cameron Brown, Polson; Ben Stortz, Glendive; Jace Johnson, Sidney; Duane Otto, Lewistown; Blake King, Frenchtown.

152: Parker Adler, Polson; Bryce Roan, Hardin; Connar Harris, Havre; Mason Fend, Laurel; Brandon Held, Glendive; Riley Waters, Sidney.

160: Brent Tezak, Dillon; Tyler Capp, Glendive; Jett Jones, Sidney; Mason Dionne, Havre; Avery Gurney, Sidney; Michael Edwards, Frenchtown.

170: Alex Wickens, Lewistown; Ben Windauer, Columbia Falls; Hunter Fritsch, Polson; Trevor Dean, Sidney; Brendon Roan, Hardin; Cameron Younger, Laurel.

182: Justin Zier, Hardin; Nelson Crisafulli, Glendive; Colton McFee, Columbia Falls; Wyatt Blythe, Lewistown; Shane Gibson, Livingston; Noah Humphrey, Polson.

205: Tyler Schaub, Havre; Will Caprata, Hardin; Sawyor Thorgerson, Sidney; Jacob Freeman, Columbia Falls; Brady Boyce, Lewistown; Kyle Anderson, Hamilton.

285: Ryan Horner, Sidney; Taylor Giadave, Columbia Falls; Austin Ratliff, Havre; Jesse Mecham, Frenchtown; Teyler Koski, Columbia Falls; Jesse Murdoch, Hardin.

Class B/C poll

Class B teams: 1, Eureka; 2, Colstrip; 3, Huntley Project; 4, Glasgow; 5, Malta; 6, Thompson Falls; 7, Whitehall; 8, Forsyth; 9, Plains-Hot Springs; 10, Florence-Carlton.

Class C teams: 1, Circle; 2, Valier; 3, Arlee.

103: Camron Reilly, Forsyth; Clayton Donally, Huntley Project; Roman Sparks, Thompson Falls; Dawson Powers, Whitehall; Sam Lane, Townsend; Krayle Stormer, Circle.

113: Tanner Cook, Shepherd; Gunner Smith, Eureka; Tristen Kemp, Wolf Point; Dylan Riphenburg, Fairfield; Gavin Horn, Harlem; Matt Connelly, Valier.

120: Kaleb Frank, Thompson Falls; Nathan Schmidt, Eureka; Colten Fast, Glasgow; Conrad Vanderwall, Plains-Hot Springs; Keagan Thompson, Glasgow; Nathan Ostwald, Thompson Falls.

126: Lincoln Stormer, Circle; Daniel Uli, Plains-Hot Springs; Easton Held, Townsend; Kaden Zimmerman, Glasgow; Baily Weible, St. Ignatius-Charlo; Connor Schnabel, Fort Benton.

132: Matt Reyling, Glasgow; Nathan Weber, Forsyth; Hank Dunn, Eureka; Josh Vanderwall, Plains-Hot Springs; Rylin Burns, Colstrip; Oden Hallock, Glasgow.

138: Jackson Currier, Colstrip; Trey Simanton, Malta; Trey Taylor, Circle; Quinn Whitmus, Wolf Point; Avery Meinzen, Florence-Carlton; Darwin Adams, St. Ignatius-Charlo.

145: Michael Weber, Forsyth; Kaden Moore, Malta; Dylan Rahl, Columbus-Absarokee; Wyatt Brusven, Shelby; Sam Schmidt, Huntley Project; Austin Stefford, Plains-Hot Springs.

152: Ty Bradley, Colstrip; Matthew Middleton, Huntley Project; Kameron Rauser, Townsend; Ceaton Mears, Malta; Wyatt Powers, Whitehall; Anthony Dulac, Florence-Carlton.

160: Johnathan Schmidt, Eureka; Dalton Herbst, Baker; Cody Blaede, Colstrip; JR Seewald, Cut Bank; Nate Brunett, Jefferson; Kyler Alm, Florence-Carlton.

170: Nakoda Siegel, Colstrip; Jase Sorenson, Thompson Falls; Gus Bosley, St. Ignatius-Charlo; Garrett Smith, Huntley Project; Dylan Nieskens, Glasgow.; Sonny Chochem, Shepherd.

182: Garrett Graves, Eureka; Spencer Jones, Florence-Carlton; George Shick, Arlee; Dakota Irvine, Thompson Falls; Wyatt Selman, Huntley Project; Gastav Wenz, Shepherd.

205: Blaine Buchanan, Huntley Project; Logan Kaminsky, Big Fork; Trey Yates, Colstrip; Austin Cooper, Thompson Falls; James Slaghter, Choteau; Cooper Larson, Glasgow.

285: Merlin Whitedirt, Colstrip; Dawson Hoerhauf, Whitehall; Trey Pribbernow, Poplar; Lex Herble, Forsyth; Dakota Daily, Choteau; Kyle Schillinger, Circle.

0
0
0
0
0