{{featured_button_text}}

District 1B

Rocky Boy 56, Choteau 39

Rocky Boy 11  16  11  18  56 
Choteau 15  39 

Rocky Boy — Laisin Oats 13, Jakoya Oats 7, Skylar LaForge 14, Kelsey Standing Rock 3, Nick Henry 4, Cody LaMere 4, Garret Lafromboise 11.

Choteau — Chase Crabtree 4, David Lightner 4, Nate Durocher 6, Austin Walker 6, Isaac Howard 15, Chris Schlesser 4.

Fairfield 67, Cascade 29

Fairfield  20 22  18  67 
Cascade 12  29 

Fairfield— Colby Hardin 13, Collin Allen 2, Trace Brady 7, Taylor Johnson 12, Chad Barrett 6, Slade Allen 2, Bo Harris 6, Tate Peterson 5, Saxon Johnson 5, Ryan Dailey 9.

Cascade— Cody Wirth 4, Tyler Turan 3, Cody Ryan 4, Dylan Kotecki 3, R.J. Rogers 10, Cody Wright 3, Nick Cruz 2.

Shelby 43, Cut Bank 41

Cut Bank 10  12  10  41 
Shelby 11  10  12  43 

Cut Bank — Zach Altenburg 9, Kyle Berkram 7, Zach Evans 5, Dylan Smith 11, J.J. Lighthizer 2, Nate Kavanagh 3, Anthony Sheble 4.

Shelby — Brennan Hayes 2, Chase Ballantyne 9, Chase White 13, Bobby Miller 3, Kellan Clark 1, Matt Alford 11, Jordyn Irvin 4.


District 2B

Wolf Point 61, Plentywood 40

Plentywood 16  40 
Wolf Point 17  25  11  61 

Plentywood — Mark Angvick 2, Brady Osksa 2, Rob Nyby 6, Trey Howard 4, Cody Lindblom 4, Matt McCoy 5, Jackson Marsh 8, Nathan Woodman 3, Pres Harris 1, Justin Rueb 5.

Wolf Point — Taylor Hanks 3, Tukker Toavs 2, Jesse Driftwood 7, Easton Copenhaver 6, Matthew Weeks 7, Martin Weeks 18, Machiah Zilkoski 10, Tyler Manning 8.

Malta 70, Harlem 53

Harlem 11  17  16  53 
Malta 14  26  17  13  70 

Harlem — Skyler Speakthunder 18, Devonne LaSarte 12, James Buck 5, Branden Hammnod 7, Wallace Birdtail 4, Jimmy Werk 3, Michael Stiffarm 4.

Malta — Kendall Denham 16, Dalton Brookie 2, Landon Costin 4, Dane Stiles 8, Brett Amestoy 1, Zach Handley 10, Kyle Boos 9, Jarvis Grahm 17, Tucker Schye 3.


District 3B

Colstrip 65, Lame Deer 57

Lame Deer 16  18  17  57 
Colstrip 17  15  13  20  65 

Lame Deer — Micco Talawyme 6, Torilee Poitra 3, Elmore Limberhand 18, Jesse Wilson 8, Keith Elkshoulder 8, Kelcie Russell 14.

Colstrip — Jarrod Jensen 7, Jamie Soiseth 17, Mike Studiner 18, Danny Noel 1, Tye LaFranier 2, Monty Rowland 13, Sam Fedje 2, Ethan Esser 5.

Lodge Grass 64, Baker 52

Baker 18  11  18  52 
Lodge Grass 15  12  12  25  64 

Baker — Cole Junson 1, Daniel Chester 5, Kyle DuCharm 21, Jacob Breitbach 2, Jordan Gray 23.

Lodge Grass — Justin Dust 22, Percy Jefferson 19, Ryan Old Bull 2, Simon Bull Tail 4, Ashton Old Elk 8, Martin Stops 4, Henry Speelman 5.


District 4B

Red Lodge 54, Roundup 50

Red Lodge 15  13  17  54 
Roundup 12  15  14  50 

Red Lodge — Andy Nordstrom 21, Dylan Buckstead 13, Jason Bilyea 8, Levi Lynde 5, Conner Kane 3, Sean Sullivan 2, JC Engebretson 2.

Roundup — Cameron Alvillar 13, Connor Rae 11, Bobby Krumm 8, Reed Marking 8, Andrew Alt 8, Kris Schaff 2.

Shepherd 41, Big Timber 36

Big Timber 7 7 20 36
Shepherd 14  16  41 

Big Timber — Nels Flanagan 11, Chase Stephens 11, Sterling McCullough 8, Dalen Wood 3, Grant Ellison 3.

Shepherd — Tanner Ophus 16, Austin Bies 7, Jake Mader 6, Devon Mitchell 5, Mike Heidema 4, Ty Ferguson 3.


District 5B

Whitehall 49, Three Forks 43

Three Forks 11  11  16  43 
Whitehall 10  23  49 

Three Forks— Dylan Ross 3, Jake Gates 4, Justin Wilkinson 12, Jake Colberg 1, Shane Molendyk 1, Mike Goodman 13, Travis Kimm 4, Nick Markum 2, Josh Palmer 3.

Whitehall— Casey McLean 8, Dawson Patritti 16, Sean McCarthy 6, Brady Murphy 7, Layne Simon 12.

Manhattan 57, Manhattan Christian 48

Manhattan Christian 12  13  15  48 
Manhattan 17  13 15  12  57 

Manhattan Christian — R. Ovenell 10, D. Nickisch 3, T. Feddes 3, K. Asher 5, N. Evans 2, B. VanDyken 2, D. Blanksma 12, T. Johnson 11.

Manhattan — N. Vanderby 2, Q. McQueary 7, K. DeHaan 9, T. Hupka 26, J. Weidenaar 13.


District 6B

Deer Lodge 51, Darby 43

Deer Lodge 14  10  18  51 
Darby 13  14  10  43 

Deer Lodge — Conner Meagher 4, Jesse Vasquez 11, Bo Antila 6, Lucas Finlay 1, Robert Stone 13, TJ Thomas 2, Jake Davenport 2, Brandon Forson 10, Malik Parham 2.

Darby — Sterling Kim 2, Sherman Smith 24, Jeremy Campbell 8, Dylan Leidner 1, Luke Meuchel 3, Devin Thomas 5.

Valley Christian 37, Superior 21

Superior 21 
Valley Christian 10  11  37 

Superior — Billey Smith 2, Adam Kay 3, Clint Voll 7, Aaron Lowman 9.

Valley Christian — Lane Norberg 8, Christopher Wiley 4, Matthew Bohlken 13, Lincoln Palmer 2, Alex Love 6, Josiah Peterson 2, Coty Becker 2.


District 7B

Troy 62, Bigfork 57

Bigfork 12  18  18  57 
Troy 22  15  18  62 

Bigfork — I Lorang 8, C. Trent 6, E. Jordt 2, T. Knoll 5, A. Jordt 5, C. Kerr 24, J. Boese 3, D. Fraley 4.

Troy — Corey Orr 23, R. Rayson 15, K. Hoffman 2, T. Cratty 8, Cody Orr 12, J. Rebo 2.

Thompson Falls 54, Plains 24

Plains 24 
Thompson Falls 16  20  11  54 

Plains — Brendyn Smith 8, Carson Lily 3, Andrew Baker 4, Jeff Revier 3, Taylor Firestone 2, Wade Boche 2,  Tanner Ostrem 2.

Thompson Falls — Kevin Hagedorn 4, Jaron Laws 5, Ross Dalesy 3, Josh Hojem 9, Cody Phillips 7, Garrett Reinschmidt 17, A.J. Pavlik 2, Dalton Girosiong 1, Chalis Wilson 6.

Never miss a score

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0