Subscribe for 17¢ / day

Tuesday, November 2, 2010

 

Playoffs

 

 

Class AA

 

First round

Friday, Nov. 5

Billings Skyview (6-4) vs. Billings West (8-2), 7:30 p.m., Wendy’s Field at Daylis Stadium

Kalispell Glacier (6-4) at Helena, 7 p.m.

Butte (5-5) at Bozeman (10-0), 7 p.m.

Saturday, Nov. 6

Billings Senior (6-4) at Helena Capital (6-4), 1:30 p.m.

 

Class A

 

First round

Friday, Oct. 29

Stevensville 19, Libby 14

Saturday, Oct. 30

Miles City 54, Havre 26

Belgrade 27, Laurel 7

Polson 27, Frenchtown 21 (2OT)

Quarterfinals

Saturday, Nov. 6

Stevensville (7-3) at Billings Central (8-0),         1 p.m., Wendy’s Field at Daylis Stadium

Miles City (9-1) at Columbia Falls (4-4), 1 p.m.

Belgrade (8-2) at Dillon (8-0), 1 p.m.

Polson (7-2) at Butte Central (8-1), 4 p.m.

 

Class B

 

First round

Saturday, Oct. 30

Superior 22, Troy 12

Fairfield 20, Malta 0

Manhattan 20, Baker 7

Columbus 33, Eureka 26 (2OT)

Cut Bank 41, Plentywood 7

Colstrip 27, Big Timber 6

Townsend 20, Huntley Project 12

Bigfork 41, Missoula Loyola 31

Quarterfinals

Saturday, Nov. 6

Fairfield (7-2) at Superior (7-2), 1 p.m.

Columbus (7-2) at Manhattan (9-0), 1 p.m.

Cut Bank (8-1) at Colstrip (7-3), 1 p.m.

Townsend (8-1) at Bigfork (7-2), 1 p.m.

 

Class C

 

First round

Saturday, Oct. 30

Charlo 58, White Sulphur Springs 50

Chinook 42, Scobey 6

Twin Bridges 49, Arlee 6

Power-Dutton-Brady 42, Culbertson-Bainville 8

Wibaux 42, Chester-Joplin-Inverness 28

Joliet 72, Lincoln 58

Fort Benton 62, Fairview 26

Drummond 32, Absarokee 28

Quarterfinals

Saturday, Nov. 6

Chinook (8-1) at Charlo (9-0), 1 p.m.

Power-Dutton-Brady (8-1) at Twin Bridges    (9-0), 1 p.m.

Joliet (7-2) at Wibaux (9-0), 1 p.m.

Drummond (8-1) at Fort Benton (8-1), 1 p.m.

 

6-Man

 

First round

Friday, Oct. 29

Richey-Lambert 60, Bridger 31

Hysham 34, Custer-Melstone 12

Saturday, Oct. 30

Savage 71, Lima 6

Great Falls Central 43, Augusta 39

Denton 43, North Star 0

Terry 71, Reed Point-Rapelje 50

Valier 43, Geraldine 6

Big Sandy 48, Stanford-Geyser 21

Quarterfinals

Saturday, Nov. 6

Richey-Lambert (7-2) at Big Sandy (8-1), 1 p.m.

Great Falls Central (7-2) at Savage (9-0), 1 p.m.

Terry (8-1) at Denton (9-0), 1 p.m.

Hysham (5-4) at Valier (7-1), 1 p.m.

0
0
0
0
0