Subscribe for 17¢ / day

The Elite Track and Field Lists

As of May 11, 2013

We are in the midst of the track and field postseason, as divisionals are taking place across the entire state. Here is the latest version of the Elite Track and Field Lists as we head towards the last few weeks for the 2013 season. These list the event leaders from Montana high schools from around the state. Times were compiled from the results and the deep lists that were entered into the montanatrack.com website. The all-class state records are in parentheses. The times for the running events were timed out to the hundredths of a second, but .24 seconds were added to the times at the hand-timed meets. If there are any time corrections or missing meets on the website’s results page, please contact Jeff at jeff_hedstrom07@hotmail.com.

BOYS

100 meters (10.67)

Dustin Sobrero, Columbus *10.94

Alex Mustard, Missoula Big Sky 10.96

Jake Messerly, Missoula Sentinel 10.96

Nolan Saraceni, Billings Senior 10.98

Dalton Daum, Butte 10.99

Alex Thomas, Great Falls CMR 11.00

Gunnar Brekke, Helena Capital 11.09

Zach Bunney, Butte 11.11

Austin Carver, Dillon 11.11

Myka Penny, Westby-Grenora *11.14

Logan Jones, Kalispell Glacier 11.21

Parker McCafferty, Belt 11.23

AA-Mustard, Missoula Big Sky & Messerly, Missoula Sentinel A-Carver, Dillon B-Sobrero, Columbus C-Penny, Westby-Grenora

200 meters (21.06)

Jake Messerly, Missoula Sentinel 21.62

Alex Mustard, Missoula Big Sky 21.70

Colin Dolese, Missoula Hellgate 22.08

Jacob Kvilhaug, Billings West 22.24

Tyler Roush, Billings West 22.29

Gunnar Brekke, Helena Capital 22.33

Dustin Sobrero, Columbus 22.40

Dalton Daum, Butte 22.41

Nolan Saraceni, Billings Senior 22.52

Jay Owens, Missoula Big Sky 22.66

Alex Thomas, Great Falls CMR 22.69

Logan Laird, Billings West 22.85

AA-Messerly, Missoula Sentinel A-Paffhausen, Dillon (22.87) B-Sobrero, Columbus C-McCafferty, Belt (22.86)

400 meters (47.9)

Alex Klatt, Billings Senior 49.57

Kyle Nickol, Helena Capital 49.57

Luke Hill, Glendive 50.04

Nate Vanderby, Manhattan 50.10

Jacob Kvilhaug, Billings West 50.31

Brock Butcher, Lewistown 50.51

Colin Dolese, Missoula Hellgate 50.53

Sterling Reneau, Missoula Sentinel 50.66

Logan Harwood, Whitefish 50.70

Jesse Pfertsch, Twin Bridges 50.81

Evan Epperly, Kalispell Glacier 50.99

Alex Mustard, Missoula Big Sky 51.16

AA-Klatt, Billings Senior & Nickol, Helena Capital A-Hill, Glendive B-Vanderby, Manhattan C-Pfertsch, Twin Bridges

800 meters (1:51.8)

Zach Perrin, Kalispell Flathead 1:55.62

Alex Klatt, Billings Senior 1:56.35

Fredrick Petsch, Billings West 1:57.28

Adam Peterman, Missoula Hellgate 1:58.25

Troy Fraley, Kalispell Glacier 1:59.31

Mark Hovland, Billings West 1:59.54

Darren Hecker, Big Timber 2:00.62

Karill Apendaile, Hamilton 2:00.65

Ty Rather, Missoula Big Sky 2:00.67

Jacob Kvilhaug, Billings West 2:00.84

Luke Cardon, Whitefish 2:01.06

Madison Bolton, Florence-Carlton 2:01.09

AA-Perrin, Kalispell Flathead A-Apendaile, Hamilton B-Hecker, Big Timber C-Jory Fisher, White Sulphur Springs (*2:01.24)

1600 meters (4:13.29)

Zach Perrin, Kalispell Flathead 4:09.24

Adam Peterman, Missoula Hellgate 4:17.42

Troy Fraley, Kalispell Glacier 4:23.59

Chris Herrick, Missoula Hellgate 4:27.51

Padan Alexander, Ronan-St. Ignatius 4:29.37

Chance Hyatt, Bainville *4:29.94

Layne Lantis, Terry 4:31.56

Colt Smith, Helena Capital 4:31.96

Mark Hovland, Billings West 4:32.42

Nick Hamilton, Missoula Sentinel 4:32.48

Hunter May, Bozeman 4:32.81

Ty Mogan, Laurel 4:32.90

AA-Perrin, Kalispell Flathead A-Mogan, Laurel B-Alexander, Ronan-St. Ignatius C-Hyatt, Bainville

3200 meters (9:13.3)

Adam Peterman, Missoula Hellgate **8:57.10

Zach Perrin, Kalispell Flathead **8:57.68

Troy Fraley, Kalispell Glacier 9:12.00

Chris Herrick, Missoula Hellgate **9:17.36

Kyle Olson, Rocky Boy 9:39.66

Fredrick Petsch, Billings West 9:41.60

Chance Hyatt, Bainville 9:42.76

Hunter May, Bozeman 9:44.25

Layne Lantis, Terry 9:44.59

Padan Alexander, Ronan-St. Ignatius 9:49.79

Anthony Schmalz, Hamilton 9:50.25

Aiden Reed, Helena 9:53.15

** ran time at Arcadia Invitational in California

AA-Peterman, Missoula Hellgate A-Schmalz, Hamilton B-Olson, Rocky Boy C-Hyatt, Bainville

110 hurdles (14.21)

Mason Storm, Great Falls CMR 14.69

Brian Sinrud, Helena Capital 15.10

Ike Zier, Manhattan 15.10

Nate Vanderby, Manhattan 15.35

Hunter Andriolo, Bozeman 15.36

Mick Paffhausen, Dillon 15.38

Kyle Romero, Billings Skyview 15.43

Jay Owens, Missoula Big Sky 15.45

Noah James, Kalispell Glacier 15.46

Silas Hasselbrook, Missoula Loyola Sacred Heart 15.51

Ben Herzog, Miles City 15.52

Chris Lange, Missoula Big Sky 15.57

Gus Anderson, Belt 15.57

AA-Storm, Great Falls CMR A-Paffhausen, Dillon B-Zier, Manhattan C-Anderson, Belt

300 hurdles (37.66)

Colin Dolese, Missoula Hellgate 38.50

Chris Lange, Missoula Big Sky 39.16

Jay Owens, Missoula Big Sky 39.31

Preston Schubert, Thompson Falls 39.60

Ike Zier, Manhattan 39.88

Mason Storm, Great Falls CMR 39.99

Adam Cebulla, Kalispell Glacier 40.18

Josh Borrows, Helena 40.29

Brian Sinrud, Helena Capital 40.40

Mick Paffhausen, Dillon 40.52

Jadin Casey, Stevensville 40.59

Silas Hasselbrook, Missoula Loyola Sacred Heart 40.99

AA-Dolese, Missoula Hellgate A-Paffhausen, Dillon B-Schubert, Thompson Falls C-Kail Pope, Charlo (41.52)

400 meter relay (41.48)

Butte 43.19

Great Falls CMR 43.22

Billings West 43.27

Missoula Sentinel 43.30

Missoula Big Sky 43.34

Helena 43.42

Helena Capital 43.43

Whitefish 43.64

Billlings Senior 43.65

Billings Central 43.67

Missoula Hellgate 44.00

Dillon 44.15

Kalispell Glacier 44.18

Kalispell Flathead 44.21

Bozeman 44.48

Frenchtown 44.54

Big Timber 44.58

Great Falls CMR 44.60

AA-Butte A-Whitefish B-Big Timber C-Darby (45.18)

1600 meter relay (3:19.3)

Helena 3:25.90

Missoula Big Sky 3:25.91

Billings West 3:26.13

Missoula Sentinel 3:26.17

Helena Capital 3:26.27

Kalispell Glacier 3:28.21

Great Falls CMR 3:28.72

Billings Senior 3:29.30

Whitefish 3:29.84

Laurel 3:30.61

Billings Skyview 3:30.97

Billings Central 3:31.17

Twin Bridges 3:32.20

Columbia Falls 3:32.21

Kalispell Flathead 3:32.97

Red Lodge 3:33.21

Hamilton 3:34.12

Seeley-Swan 3:34.17

AA-Helena A-Whitefish B-Red Lodge C-Twin Bridges

* - converted hand times (added .24)

Long Jump (23-8)

Matthew Tokarz, Kalispell Flathead 22-4 ½

Kyle Griffith, Kalispell Glacier 22-2 ½

Nate Deming, Billings West 22-2 ½

Weston Northrop, Missoula Big Sky 21-11 ¼

Jacob Kvilhaug, Billings West 21-6 ½

Holden Ryan, Billings Central 21-6

Timmy Regan, Miles City 21-2 ¼

Beau Thomas, Billings Senior 21-2

Jalen Bell, Ronan-St. Ignatius 21-1

Kyle Ball, Victor 21-0 ½

Jalen Hendrickson, Medicine Lake-Froid 21-0 ¼

Damien White, Billings Senior 20-11 ½

AA-Tokarz, Kalispell Flathead A-Holden, Billings Central B-Bell, Ronan-St. Ignatius C-Ball, Victor

Triple Jump (48-2)

Matthew Tokarz, Kalispell Flathead 47-5 ½

Kyle Griffith, Kalispell Glacier 46-7

Weston Northrop, Missoula Big Sky 45-7 ½

Nico Graham, Missoula Big Sky 44-7

Jalen Bell, Ronan-St. Ignatius 44-5

Kyle Ball, Victor 44-4

Nate Deming, Billings West 43-9 ½

Jake Horton, Great Falls CMR 43-8 ¾

Rial Gunlikson, Kalispell Glacier 43-5

Abe Westfall, Hamilton 43-3 ½

Tyler McKay, Billings West 43-1

Riley Nichols, Billings Central 42-11 ¾

AA-Tokarz, Kalispell Flathead A-Westfall, Hamilton B-Bell, Ronan-St. Ignatius C-Ball, Victor

High Jump (7-1)

Matt Hayes, Frenchtown 6-6

Cole Hayes, Missoula Big Sky 6-5

Ty Bermes, Joliet 6-4

Devin Begger, Miles City 6-3 ½

Caleb Waln, Billings Skyview 6-3

Matt Quist, Kalispell Flathead 6-3

Dominique Holt, Thompson Falls 6-3

Swinehart, Hunter, Cut Bank 6-3

Todd Murphy, Helena 6-3

Kendal Manuel, Billings Skyview 6-2

Kam Kennis, Billings Skyview 6-2

Hunter Swinehart, Cut Bank 6-2

Preston Schubert, Thompson Falls 6-2

James Vercella, Laurel 6-2

Dylan Hanser, Billings Central 6-2

AA-Hayes, Missoula Big Sky A-Hayes, Frenchtown B-Bermes, Joliet C-Bakken; Wibaux (6-0 ½)

Pole Vault (15-9)

Dominick Speranza, Helena Capital 14-6

Gunnar Hilborn, Helena 14-0

Dylan Creek, Kalispell Flathead 14-0

Kyle Christie, Butte 14-0

Webb O'Neill, Charlo 14-0

Dominique Holt, Thompson Falls 14-0

Cole Jankovsky, Eureka 13-7

David Diehl, Frenchtown 13-6

Holden Garrison, Dillon 13-6

Preston Schubert, Thompson Falls 13-6

Sean Foley, Whitefish 13-6

Keaton Brady, Great Falls 13-6

Brett Dringman, Billings West 13-6

Quinn Entenmann, Red Lodge 13-6

Taylor Schwartz, Glendive 13-6

EJ Havens, Whitefish 13-6

AA-Speranza, Helena Capital A-5 Tied (Diehl, Garrison, Foley, Schwartz, Havens) B-Holt, Thompson Falls C-Webb O'Neill, Charlo

Shot Put (68-0 ½)

Nick Jackson, Billings West 58-8

Darby Maier, Missoula Big Sky 58-4

Nathan Bradley, Billings West 57-7

William Dissly, Bozeman 57-0

Michael Quessenberry, Billings West 54-6

Riley Sampson, Polson 53-6

Tucker Yates, Colstrip 53-3

Chris Emter, Livingston 52-7 ½

Kyle Moore, Dillon 51-10 ¼

Trevor Hopf, Billings Skyview 51-6

Sean Cloud, Helena 50-11 ¾

Kasey Stedman, Glendive 50-2

AA-Jackson, Billings West A-Sampson, Polson B-Yates, Colstrip C-Kaden Beck, Big Sandy (48-5 ½)

Discus (193-7)

Nick Jackson, Billings West 171-4

Nathan Bradley, Billings West 169-2

Kyle Douglass, Missoula Sentinel 167-4

Darby Maier, Big Sky 166-10

Branden Butt, Corvallis 163-3

Tucker Yates, Colstrip 161-0

Austin Woods, Missoula Hellgate 160-3

Daulton King, Sidney 159-0

Nels Flannagan, Big Timber 158-0

Jake Dennehy, Butte 155-0

Chance Zahn, Livingston 150-8 ½

William Dissly, Bozeman 150-4

AA-Jackson, Billings West A-Butt, Corvallis B-Flannagan, Big Timber C-Cody Vitt, Fairview (148-2)

Javelin (249-7)

Todd Ogden, Kalispell Glacier 200-2

Jase Buche, Missoula Hellgate 199-1

Dylan Lehman, Harrison 191-0

Ty Bermes, Joliet 189-0

Shelton Todd, Kalispell Glacier 188-8

Taylor Hulslander, Kalipsell Glacier 184-7

Tay Hall, Choteau 182-11

Collin Wahl, Scobey-Opheim 182-8

Taylor Hill, Missoula Hellgate 182-0

Kaden Bedwell, Malta 180-9

Luke May, Whitefish 176-7

Kyle Ball, Victor 175-4

AA-Ogden, Kalispell Glacier A-May, Whitefish B-Bermes, Joliet C-Lehman, Harrison

GIRLS

100 meters (12.24)

Anna Weber, Great Falls CMR 12.18

Callie Kanthack, Helena 12.40

Chloe Rector, Billings Senior 12.45

Haley Gellner, Billings Skyview 12.46

Marlow Schulz, Whitefish 12.48

Morgan Sulser, Billings Senior 12.51

Dani Davis, Kalispell Flathead 12.68

Jaree Mane, Lewistown 12.72

Ashley Olson, Plentywood 12.73

Tess Porch, Florence-Carlton *12.74

McKenzie Weber, Great Falls CMR 12.80

Brianna Gray, Park City 12.80

AA-A. Weber, Great Falls CMR A-Schultz, Whitefish B-Olson, Plentywood C-Brianna Gray, Park City

200 meters (24.4)

Callie Kanthack, Helena 25.13

Anna Weber, Great Falls CMR 25.37

Morgan Sulser, Billings Senior 25.51

Marlow Schulz, Whitefish 25.53

Chloe Rector, Billings Senior 25.60

Sadi Henderson, Corvallis 25.83

Haley Gellner, Billings Skyview 25.86

Kenzie Wingard, Missoula Hellgate 25.87

Anna DiGiallonardo, Polson 26.20

Dani Davis, Kalispell Flathead 26.41

Jaclyn Rauthe, Kalispell Flathead 26.42

Hailey Phillips, Plains *26.44

AA-Kanthack, Helena A-Schulz, Whitefish B-H. Porch, Florence-Carlton C-Brianna Gray, Park City (26.80)

400 meters (54.62)

Marlow Schulz, Whitefish 57.26

Carly Smiedala, Helena 57.33

Sadi Henderson, Corvallis 57.64

Liz Harper, Missoula Sentinel 58.82

Lila Hamburg, Billings West 59.07

Cate Hanna, Billings West 59.33

Lakyn Connors, Corvallis 59.38

Josey Smiedala, Helena 59.49

Marisa Sanchez, Helena Capital 59.49

Jaclyn Rauthe, Kalispell Flathead 59.92

Kylie Kerkaert, Shields Valley 1:00.11

Carly Rech, Big Timber 1:00.11

AA-C. Smiedala, Helena A-Schulz, Whitefish B-Rech, Big Timber C-Kerkaert, Shields Valley

800 meters (2:11)

Christina Aragon, Billings Senior 2:15.75

Chiara Warner, Townsend 2:15.90

Carly Smiedala, Helena 2:15.95

Paige Gilchrist, Missoula Hellgate 2:19.35

Ayden Eickhoff, Corvallis 2:19.81

Cate Hanna, Billings West 2:20.06

Sammy Elliott, Billings Central 2:21.46

Anna Deleray, Kalispell Glacier 2:21.55

Keegan Day, Billings Skyview 2:21.55

Sadi Henderson, Corvallis 2:21.60

Makena Morley, Bigfork 2:21.79

Marlow Schulz, Whitefish 2:22.42

AA-Aragon, Billings Senior A-Eickhoff, Corvallis B-Warner, Townsend C-Bailee Parker, West Yellowstone (2:28.06)

1600 meters (4:55.18)

Chiara Warner, Townsend 4:54.94

Paige Gilchrist, Missoula Hellgate 5:02.97

Makena Morley, Bigfork 5:03.28

Christina Aragon, Billings Senior 5:08.13

Taylor Grove, Billings West 5:10.03

Kennedy Robbins, Billings Skyview 5:10.27

Leah Esposito, Helena 5:12.47

Keegan Day, Billings Skyview 5:15.27

Isabella Pape, Corvallis 5:17.41

Bridget Creel, Bozeman 5:21.00

Ayden Eickhoff, Corvallis 5:21.54

Paitton Herbst, Baker 5:21.73

AA-Gilchrist, Missoula Hellgate A-Eickhoff, Corvallis B-Warner, Townsend C-Bailee Parker, West Yellowstone (5:29.45)

3200 meters (10:26.18)

Makena Morley, Bigfork **10:30.02

Paige Gilchrist, Missoula Hellgate **10:43.39

Chiara Warner, Townsend 10:50.74

Taylor Grove, Billings West 11:07.75

Kennedy Robbins, Billings Skyview 11:31.67

Isabella Pape, Corvallis 11:32.27

Olivia Wood, Anaconda 11:33.19

Caroline Hardin, Bozeman 11:37.52

Leah Esposito, Helena 11:41.61

Josie Braaten, Glasgow *11:44.24

Andie Creel, Bozeman 11:44.31

Bridget Creel, Bozeman 11:47.00

** ran time at Arcadia Invitational in California

AA-Gilchrist, Missoula Hellgate A-Pape, Corvallis B-Morley, Bigfork C-Shyla Goettemoeller, Denton (12:24.36)

100 hurdles (14.34)

Morgan Sulser, Billings Senior 14.50

Liz Harper, Missoula Sentinel 14.68

Lakyn Connors, Corvallis 14.79

Hope Reid, Thompson Falls 15.50

Rhiannon Sturgess, Kalispell Flathead 15.62

Josie D'Agostino, Bozeman 15.63

Alyssa Espinoza, Billings West 15.69

Courtney Stromme, Belgrade 15.71

Courtney Carl, Missoula Big Sky 15.83

Callee Remsen, Great Falls 15.88

Sammi Mohl, Billings Senior 15.94

Kwyn Johnson, Kalispell Flathead 15.98

AA-Sulser, Billings Senior A-Connors, Corvallis B-Reid, Thompson Falls C-Stroot, Superior (16.03)

300 hurdles (43.34)

Hailey Phillips, Plains 44.61

Liz Harper, Missoula Sentinel 44.88

Morgan Sulser, Billings Senior 45.46

Alyssa Espinoza, Billings West 45.67

Lakyn Connors, Corvallis 45.93

Hope Reid, Thompson Falls 46.25

Rhiannon Sturgess, Kalispell Flathead 46.65

Holly Anderson, Dillon 46.68

Haley Gellner, Billings Skyview 46.77

Kwyn Johnson, Kalispell Flathead 47.04

Paige Holmes, Seeley-Swan 47.11

Nicole Stroot, Superior 47.20

AA-Harper, Missoula Sentinel A-Connors, Corvallis B-Phillips, Plains C-Holmes, Seeley-Swan

400 meter relay (48.3)

Great Falls CMR 49.27

Kalispell Flathead 49.34

Missoula Big Sky 49.95

Butte 50.09

Corvallis 50.22

Billings Senior 50.27

Billings Skyview 50.29

Billings West 50.40

Whitefish 50.48

Belgrade *50.64

Polson 50.65

Lewistown 50.85

Missoula Hellgate 51.10

Livingston *51.24

Billings Central 51.51

Kalispell Glacier 51.55

Florence-Carlton 51.59

Helena 51.66

AA-Great Falls CMR A-Corvallis B-Florence-Carlton C-Charlo (52.50)

1600 meter relay (3:52.46)

Corvallis 4:01.72

Billings Senior 4:03.59

Kalispell Flathead 4:04.41

Helena 4:04.46

Billings West 4:04.65

Billings Skyview 4:07.76

Belgrade 4:10.30

Seeley-Swan 4:11.18

Kalispell Glacier 4:11.51

Billings Central 4:12.03

Missoula Hellgate 4:12.13

Helena Capital 4:12.56

Great Falls CMR 4:13.30

Butte 4:13.74

Whitefish 4:15.76

Hardin 4:17.00

Dillon 4:18.35

Charlo 4:18.80

AA-Billings Senior A-Corvallis B-Glasgow (4:21.41) C-Seeley-Swan

* - converted hand times (added .24)

Long Jump (18-11 ¼)

Anna DiGiallonardo, Polson 17-8

Dylan Fowler, Belgrade 17-7 ¾

Taylor Mims, Billings Senior 17-7 ½

MacKenzie Weber, Great Falls CMR 17-6 ¼

Nicole Stroot, Superior 17-5 ½

Kennedy Smith, Billings West 17-4

Darby Semenza, Great Falls CMR 17-3 ½

Erica McLeod, Butte 17-3

Jaclyn Rauthe, Kalispell Flathead 17-3

Emma Andrews, Kalispell Flathead 17-0

Shaina Healey, Billings Central 17-0

Hailey Coping, Billings Skyview 16-11

AA-Mims, Billings Senior A-DiGiallonardo, Polson B-Kelse Bohl, Huntley Project (16-8 ½) C-Stroot, Superior

Triple Jump (39-2)

Kwyn Johnson, Kalispell Flathead 37-8 ½

Leah Cook, Kalispell Glacier 36-7 ¾

Bethany LaCock, Hinsdale 36-3

Kennedy Smith, Billings West 36-2 ½

Madison Page, Belgrade 35-9 ¼

Annika Moore, Hamilton 35-4

Tru Roginske, Joliet 35-2 ½

Callee Remsen, Great Falls 35-1 ¼

Sydne Steinbach, Fairfield 34-11 ½

Lakyn Connors, Corvallis 34-11

Solenn Jacobsen, Baker 34-11

Maggie Reilly, Great Falls CMR 34-10 ¾

AA-Johnson, Kalispell Flathead A-Page, Belgrade B-Roginske, Joliet C-LaCock, Hinsdale

High Jump (5-9 ½)

Jane Booth, Corvallis 5-6

Taylor Mims, Billings Senior 5-5

Hana Feilzer, Missoula Big Sky 5-4

Shaina Healey, Billings Central 5-4

Hailey Copinga, Billings Skyview 5-3

Mallory Grimsrud, Helena 5-3

Katie Malachinski, Stevensville 5-3

Gabby Moeller, St. Regis 5-3

Emma Andrews, Kalispell Flathead 5-3

Briana Patyk, Kalispell Flathead 5-3

Maggie Settle, Helena Capital 5-3

AA-Mims, Billings Senior A-Booth, Corvallis B-5 Tied (Reid, Thompson Falls; Dennehy, Colstrip; Luloff, Joliet; Dailey, Glasgow; Wangerin, Pelntywood at 5-2) C-Moeller, St. Regis

Pole Vault (13-0)

Bailey Cranford, Huntley Project 11-6

Terah Cundith, Helena 11-6

Shealynn Wascaser, Billings Skyview 11-0

Mikayla Minow, Sidney 11-0

Hope Reid, Thompson Falls 11-0

Carter Theade, Red Lodge 10-6

Allie Trent, Missoula Hellgate 10-6

Jalyssa Gorder, Sidney 10-6

Darby Semenza, Great Falls CMR 10-1

Mika Robinson, Billings West 10-0

Lacey Waid, Havre 10-0

Bailey Brady, Great Falls 10-0

Brandi Risa, Billings West 10-0

Kaitlyn Frost, Corvallis 10-0

Erin Harris, Sidney 10-0

Ellie Zwerneman, Choteau 10-0

Courtney Carl, Missoula Big Sky 10-0

Brooke Neate, Kalispell Flathead 10-0

AA-Cundith, Helena A-Minow, Sidney B-Cranford, Huntley Project C-Kinzie Cooper, Superior (9-6)

Shot Put (47-6)

Cailyn Schroeder, Great Falls CMR 41-8

Brenna King, Malta 40-6

Whitney Leuenberger, Sidney 40-5

Bethany Rides Horse, Hardin 39-6

Allie Keleti, Helena Capital 39-5

Ashleigh Lehotsky, Great Falls CMR 38-11¼

Abby Bymaster, Broadview-Lavina 38-6 ¼

Taylor Falcon, Colstrip 38-6

Hana Feilzer, Missoula Big Sky 37-10

Kaye Bignell, Helena Capital 37-9 ¼

Rashae Emerson, Butte 37-5 ¾

Keaunna Mason, Hardin 37-5

AA-Schroeder, Great Falls CMR A-Leuenberger, Sidney B- King, Malta C-Bymaster, Broadview-Lavina

Discus (154-10)

Whitney Leuenberger, Sidney 146-1

Samirah Dennis, Billings West 138-1

Daryn Wolff, Sidney 132-1

Alexandra Rowland, Geraldine 131-1

Carlie Jessop, Corvallis 130-7

Cailyn Schroeder, Great Falls CMR 130-5

Hana Feilzer, Missoula Big Sky 127-9

Hannah Nessan, Billings Senior 125-4

Aubrey Mason, Billings Skyview 124-9

Leah Thompson, Plains 123-10

Shauna Williams, Kalispell Glacier 123-0

Brandi Rust, Colstrip 122-11

AA-Dennis, Billings West A-Leuenberger, Sidney B-Thompson, Plains C-Rowland, Geraldine

Javelin (172-0)

Malia Estes, Anaconda 146-3

Leslie Gappa, Laurel 137-10

Shealynn Wascaser, Billings Skyview 136-0

Courtney Henry, Malta 135-5

Bethany Rides Horse, Hardin 135-3

Taylor Pfister, Missoula Hellgate 134-2

Erin Harris, Sidney 131-9

Hollee Meek, Simms 131-4 ½

Crystine Zuehlsdorf, Colstrip 129-2

Bailey Cranford, Huntley Project 127-4

Kaye Bignell, Helena Capital 126-9

Mariah Cooney, Butte Central 123-7

AA-Pfister, Missoula Hellgate A-Estes, Anaconda B-Henry, Malta C-Meek, Simms

0
0
0
0
0