Subscribe for 17¢ / day

Tuesday, November 9, 2010

1C

All-Conference

First team — Morgan Klose, Fairview, senior; Janae Reynen, Culbertson, senior; Briana DePuydt, Saco-Hinsdale, senior; Jennifer Trotter, Richey-Lambert, senior; Karsen Drury, Scobey, senior; Bridger Rice, Savage, junior; Hanna Jepsen, Savage, junior; Jonni Muller, Westby-Grenora, junior; Shelby Weeks, Culbertson, sophomore; Demi Henderson, Scobey, junior; Tiffany Kittleson, Fairview, junior; Jordan Gifford, Fairview, junior.

Second team — Kendra Canen, Saco-Hinsdale, junior; Darbi Borgen, Nashua, senior; Angie Crowder, Saco-Hinsdale, junior; Jackie Thompson, Froid-Lake, senior; Masyn Klose, Fairview, sophomore; Andria Mastvelten, Savage, senior; Claire Fjeld, Saco-Hinsdale, junior; Torey Kragness, Bainville, sophomore; Emerald Baxter, Froid-Lake, sophomore; Liza Harmon, Bainville, junior; Shanna Olson, Richey-Lambert, sophomore; Allyson Riden, Saco-Hinsdale, junior.

5C

All-Conference — Regan Bold, Winifred-Roy; Alexandra Bold, Winifred-Roy; Ali Iverson, Winifred-Roy; Danyce McClure, Winifred-Roy; Hayley Siroky, Winifred-Roy; Emily Erickson, Broadview-Lavina; Kelsey Bymaster, Broadview-Lavina; Dani Badgett, Broadview-Lavina; Cheyenne McCloud, Broadview-Lavina; Niki Barta, Hobson-Moore-Judith Gap; Ashley Hammontree, Hobson-Moore-Judith Gap; Anna Bradley, Hobson-Moore-Judith Gap; Kim Hegem, Denton; Cassie Winter, Denton; Shyla Goettemoeller, Denton; Hannah Mikeson, Stanford-Geyser; Emily Proctor, Stanford-Geyser; Katie McDonald, Stanford-Geyser; Mary Mikeson, Stanford-Geyser; Lacey Styer, Winnett-Grass Range; Kendra Galahan, Harlowton-Ryegate; Mary Ashley, Harlowton-Ryegate; Christine Goffena, Melstone.

6C-West

All-Conference

First team — Cheyenne Lapke, Simms; Jenni Ghekiere, Chester-Joplin-Inverness; Angie Christiaens, Sunburst; Amber Reeve, Dutton-Brady; Sarah Kersch, Simms; Larisa Lybeck, Chester-Joplin-Inverness.

Second team — Katie Lapke, Simms; Jacoba Hauschulz, Sunburst; Erin Swanson, Valier; Hali Miller, Sunburst; Cheyloe Forbes, Chester-Joplin-Inverness; Bailee Lapke, Simms.

Honorable mention — Michelle Spicher, Chester-Joplin-Inverness; Marisa Habel, Valier.

6C-East

All-State — Mackenzie Jenkins, senior, Big Sandy; Kayla Hanson, junior, Chinook.

All-Conference — Mackenzie Jenkins, senior, Big Sandy; Kayla Hanson, junior, Chinook; Kali Twedt, senior, North Star; Taryn Norby, junior, Chinook; Hannah Williams, senior, Big Sandy; Shelby Lipp, junior, North Star; Tande Smith, senior, North Star; Paige Moxley, sophomore, Chinook.

Gazette seeks honors teams

Football, volleyball and soccer officials are encouraged to fax or e-mail your league’s honors teams to The Gazette each Monday by 3 p.m. so we can get them in Tuesday’s editions.

Teams can be faxed to 406-657-1208 or e-mailed to: sports@billingsgazette.com.

0
0
0
0
0