Subscribe for 17¢ / day

Laurel 42, Columbus-Absarokee 33

103: Levi Nunberg, L won by forfeit. 113: Braeden Foos, L won by forfeit. 120: Payton Baungarter, CA def. Ivan Lee 10-7. 126: Keagan Campbell, L pinned Clay Haverlan 1:06. 132: Connor Goddard, CA pinned Jestin Molnar 4:37. 138: Nate Goddards, CA won by forfet. 145: Dylan Pahl, CA pinned Tyler Emineth 2:34. 152: Mason Fend, L pinned Colton Getz 2:33. 160: Nathan Hollar, CA pinned Donald Mauer 1:01. 170: Cameron Younger, L pinned Nathan Palmer 1:22. 182: Troy Fiscarelli, CA won by forfeit. 205: B.J. Hatcher, L won by forfeit. 285: Gabriel Hernandez, L pinned Acel Reynolds :17.

Laurel 48, Shepherd 18

103: Levi Nunberg, L won by forfeit. 113: Tanner Cook, S pinned Ivan Lee 3:37. 120: Braeden Foos, L won by forfeit. 126: Keagan Campbell, L won by forfeit. 132: Jestin Molnar, L won by forfeit. 138: Open. 145: Tyler Emineth, L won by forfeith. 152: Mason Fend, L pinned Levi Beeler 1:55. 160: Donald Mauer, L def. Trent Saunders 8-6. 170: Cameron Younger, L def. Kameron Powell 6-4. 182: Justin Muellee, S won by forfeit. 205: Gus Wenz, S pinned B.J. Hatcher 5:38. 285: Gabriel Hernandez, L won by forfeit. 

Class AA Coaches Poll

Teams: Kalispell Flathead, Bozeman, Billings Senior, Butte, Billings Skyview, Great Falls.

Individuals

103: Alejandro Madrid, Senior; Tayte Rogers, Bozeman; Brendan Barnes, Flathead; Gentry Lamb, Skyview; Will Queer, Butte; Logan Scott, West.

113: Isaac Romero, Helena; Trevin Welzein, Big Sky; Bryce Shaffer, Flathead; Easton Shupe, Great Falls; Tylynne Vasquez, Flathead; RJ Lowdog, West.

120: Matthew DeWitt, Senior; Sterling Quinn, Bozeman; Gabe Tierney, Butte; Dominic Battello, Flathead; Jaiden James, Bozeman; Bridger Lamb, Skyview.

126: Leif Schroeder, Bozeman; Austin Murphy, Helena; Carter Carroll, CMR; Justin Kovalicky, Sentinel; Caleb Partridge, Skyview; Scout Allen, Butte.

132: Charlie Klepps, Senior; Reece Eckley, Sentinel; Braeden Lomas, Great Falls; Dayton Evans, Big Sky; Jaden MacNeil, Flathead; Zach Williamson, CMR.

138: Cameron Hegel, Sentinel; Brock Rodrigues, Bozeman; Devin Crawford, Helena; Dougie Swanson, Big Sky; Kai Stewart, CMR; Noah Kovick, Capital.

145: Chance McLane, Bozeman; Travis Shulte, Capital; Tanner Russell, Flathead; Kyle Gordon, Big Sky; Cade Kay, Skyview; Hunter Meinzen, Big Sky.

152: Jace Rhodes, West; Keegan Mullhill, Bozeman; Kenyon Fretwell, Flathead; Stormee Kipp, Big Sky; Luke Joy, Sentinel; Quinn Sullivan, Butte.

160: Jordan Komac, Great Falls; Payton Hume, Flathead; Carl Anderson, Butte; Trevor Dillon, Skyview; Reese Rahn, Sentinel; Garrett Rieke, Flathead.

170: Brock Bushfield, Skyview; Jacob Fritzler, Senior; Kobe Moreno, Butte; Colby Martin, Flathead; Elijah Davis, Great Falls; Mason Corcoran, Big Sky.

182: Tucker Nadeau, Flathead; Brandon Cooper, Bozeman; Brenner Bushfield, Skyview; Dylan Goforth, Sentinel; Kameron Moreno, Butte; Travis Tomei, Great Falls.

205: Seth Jensen, Capital; Jarret Leinwand, Senior; Bryar Newbary, Sentinel; Hunter Wellcome, Flathead; Alan LaRoque, Great Falls; Noah Thomas, Skyview.

285: Jeff Queer, Butte; Levi Malcolm, West, Alex Paull, Flathead; KC Buday, CMR; Justin Jenks, Capital; Michael Lee, Flathead.

Class B-C Coaches Poll

Class B teams: Colstrip, Eureka, Glasgow, Thompson Falls, Plains-Hot Springs, Malta, Huntley Project, Forsyth, Florence, Whitehall.

Class C: Circle, Valier, Arlee.

Individuals

103: Camron Reilly, Forsyth; Clayton Donally, Huntley Project; Roman Sparks, Thompson Falls; Austin Swanson, Chinook; Dawson Powers, Whitehall; Jace Samsel, Arlee.

113: Tanner Cook, Shepherd; Dylan Ripenburg, Fairfield; Gunner Smith, Eureka; Gavin Horn, Harlem; Tristen Kemp, Wo Point; Matt Connelly, Valier.

120: Kaleb Frank, Thompson Falls; Nathan Schmidt, Eureka; Colten Fast, Glasgow; Conrad Vanderwall, Plains-Hot Springs; Jaxen Dean, Huntley Project; Keagan Thompson, Glasgow.

126: Lincoln Stormer, Circle; Daniel Uli, Plains-Hot Springs; Bailey Weible, St. Ignatius-Charlo; Kaden Zimmerman, Glasgow; Oden Hallock, Glasgow; Easton Held, Townsend.

132: Nathan Weber, Forsyth; Matt Reyling, Glasgow; Hank Dunn, Eureka; Josh Vanderwall, Plains-Hot Springs; Rylin Burns, Colstrip; Conner Johnson, Whitehall.

138: Jackson Currier, Colstrip; Trey Simanton, Malta; Trey Taylor, Circle; Quinn Whitmus, Wolf Point; Avery Meinzen, Florence; Jake Travis, Jefferson.

145: Michael Weber, Forsyth; Kaden Moore, Malta; Wyatt Brusven, Shelby; Sam Schmidt, Huntley Project; Jethro Thorne, Florence; Riley Forcella, Whitehall.

152: Ty Bradley, Colstrip; Matthew Middleton, Huntley Project; Cody Garrison, Thompson Falls; Kameron Rauser, Townsend; Ceaton Mears, Malta; Wyatt Powers, Whitehall.

160: Cody Blaede, Colstrip; Johnathan Schmidt, Eureka; Kyler Alm, Florence; Dalton Herbst, Baker; JR Seewald, Cut Bank; Sam Ostwald, Thompson Falls.

170: Nakoda Siegel, Colstrip; Jase Soreson, Thompson Falls; Gus Bosley, St. Ignatius-Charlo; Dax Miller, Florence; Sonny Chochern, Shepherd; Dylan Nieskens, Glasgow.

182: Garrett Graves, Eureka; Spencer Jones, Florence; George Shick, Arlee; Dakota Irvine, Thompson Falls; Wyatt Selman, Huntley Project; Travis Epperson, Malta.

205: Blaine Buchanan, Huntley Project; Clancy Gout, Anaconda; Logan Kaminsky, Bigfork; Cooper Larson, Glasgow; Nick Workman, Jefferson; Reubin Swenson, Chinook.

285: Merlin Whitedirt, Colstrip; Dawson Hoerhauf, Whitehall; Trey Pribbernow, Poplar; Kyle Schillinger, Circle; Nate Rauch, Jefferson; Curtis Humphry, Harlem.

Subscribe to Breaking News

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0