Subscribe for 17¢ / day

Women's state tournament

At Little's Lanes, Elks Lodge

In Great Falls

Through April 25

Team Event

A Division Handicapped -- 1. Vets Pets, Anaconda, 2,546; 2. Bowl'n With Friends, Dillon, 2,537; 3. Show Us The Money, Billings, 2,528; 4. Daniel Financial Services, Butte, 2,478; 5. 5 Bs No. 2, Bigfork, 2,340

B Division Handicapped -- 1. Thrown Together Girls, Missoula, 2,818; 2. Sting Crybabies, Great Falls, 2,664; 3. Les Schwab Tire, Missoula, 2,652; 4. The Elliz, Missoula, 2,646; 5. Pik & Pump, Great Falls, 2,638

C Division Handicapped -- 1. Intermountain Heating & AC, Helena, 2,699; 2. Bob J. Trucking, Cut Bank, 2,692; 3. Roper Lanes, Whitehall, 2,673; 4. Who Knows, Great Falls, 2,664; 5. The Ball Droppers, Havre, 2,655

Scratch Division Team -- 1. Vets Pets, Anaconda, 2,125; 2. Five Valleys Lounge, Lolo, 1,804; 3. Bugz's Bar, Shepherd, 1,781; 4. Holiday, Glasgow, 1,738; 5. Dee Motors/Johnson, Anaconda, 1,693

Doubles

A Division Handicapped -- 1. Juanita K. Morehouse/Diane M. Renner, Glasgow, 1,446; 2. Wanda M. Softich/Ranie L. Kelly, Anaconda, 1,353; 3. Crystal M. Knutson/Elaine M. Wilkinson, Cardwell, 1,347; 4. Dori L. Rathbun/Jennifer D. Davis, Ronan, 1,342; 5. Shannon A. Woodward/Raylene R. Shaffer, Butte, 1,319

B Division Handicapped -- 1. Marie O. Walsh/Jackie Mayer, Havre, 1,447; 2. Shelley H. Hiniker/Sarah A. Wade, Missoula, 1,442; 3. Katherine M. Larson/Ashley Mesteth, Missoula, 1,404; 4. Norma J. Miller/Barbara Nelson, Great Falls, 1,399; 5. Meg Steinman/Lori L. Miller, Hamilton, 1,398

C Division Handicapped -- 1. Carole C. Wall/Wendy J. Stevens, Stevensville, 1,420; 2. Shelly R. Wallewein/Tracy K. Stevens, Kevin, 1,415; 3. Laurie A. Wynn/Kerry L. Dosch, Cut Bank, 1,407; 4. Cindy Berg/Debbie L. Thomas, Black Eagle, 1,398; 5. Gloria J. Weaver/Dawn "Miki" Suta, Cut Bank, 1,390

Scratch -- 1. Dori L. Rathbun/Jennifer D. Davis, Ronan, 1,137; 2. Wanda M. Softich/Ranie L. Kelly, Anaconda, 1,127; 3. Juanita K. Morehouse/Diane M. Renner, Glasgow, 1,114; 4. Melony Cassity/Julie A. Redfern, Billings, 1,079; 5. Sandi M. Beaudette/Nilda J. Zacher, Anaconda1,030

Singles

A Division Handicapped -- 1. Julie A. Redfern, Billings, 748; 2. Pam J. Brendgord, Shepherd, 736 3. Melony Cassity, Billings, 719; 4. Carolyn Parrow, Butte 717; 5. Elizabeth A. Pickavance, Bigfork, 706

B Division Handicapped -- 1. Debra K. Garvin, Billings, 779; 2. Dawn R. Arey, Missoula, 751' 3. Donna J. Wingard, Great Falls, 746; 4. Jackie Mayer, Havre, 743; 5. Lois M. Hering, Great Falls, 732

C Division Handicapped -- 1. Myrna M. Lindquist, Corvallis, 775; 2. Eileen R. Turk, Thompson Falls, 720; 3. Mabel M. McDonald, Belgrade, 714; 3. Julie Grundmeier, Helena, 714; 5. Angela K. Miller, Great Falls, 710

Scratch -- 1. Julie A. Redfern, Billings, 721; 2. Pam J. Brendgord, Shepherd, 610; 3. Dori L. Rathbun, Ronan, 568; 4. Ranie L. Kelly, Anaconda, 553; 5. Susanna J. Donnelly, Dillon, 541

All Events

A Division Handicapped -- 1. Carolyn Parrow, Butte, 2,161; 2. Ranie L. Kelly, Anaconda, 2,079; 3. Diane M. Renner, Glasgow, 2,052; 4. Juanita K. Morehouse, Glasgow, 2,032; 5. Katherine M. Larson, Missoula, 2,017

B Division Handicapped -- 1. Dawn R. Arey, Missoula, 2,132; 2. Tracy L. Pressler, Missoula, 2,113; 3. Claudia M. Kajin, Forsyth, 2,078; 4. Debra K. Garvin, Billings, 2,062; 5. Lois M. Hering, Great Falls, 2,062

C Division Handicapped -- 1. Ashley N. Mesteth, Missoula, 2,163; 2. Debbie L. Thomas, Black Eagle, 2,100; 3. Myrna M. Lindquist, Corvallis, 2,093; 4. Teri L. Acord, Fort Benton, 2,090; 5. Tamara Adams, Fort Benton, 2,085

Scratch -- 1. Julie A. Redfern, Billings, 1,891; 2. Dori L. Rathbun, Ronan, 1,770; 3. Ranie L. Kelly, Anaconda, 1,201; 4. Melony Cassity, Billings, 1,665; 5. Pam J. Brendgord, Shepherd, 1,621

0
0
0
0
0