Skip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
Prep basketball results

Prep basketball results

Saturday, March 19, 2005

BOYS BASKETBALL

Sheraton Classic

In Billings

Game 9

North B 97, East A 89

North B - Nate Barstad 16, Griffin Ricker 15, Kellan Palmer 14.

East A - Matt Weber 15, John Vincent 15, Terran Hillesland 13.

Game 10

North C 101, Central AA 89

North C - Charles Walking Child 22, Steve Foran 18, Jesse Colliflower 14.

Central AA - Jay Anderson 19, David Laveaux 15, Drew Miller 13.

Game 11

West AA 105, South C 78

West AA - Kellen Hasquet 26, Jack McGillis 25, Charlie Cox 24.

South C - Zach Monroy 23, Wes Spotted Bear 21, Art Kincheloe 12.

Game 12

North A 115, East B 104

North A - Jimmy Michel 25, Branden Couture 18, Anthony Minson 14.

East B - Alex DelCamp 19, Richard Left Hand 17, Lawrence Spang 13.

Game 13

South B 96, South A 71

South B - Jesse Barnes 21, Bryce Fischer 16, Guy Flynn 10, Levi Ewan 10.

South A - Cory Anderson 14, Chaz Othus 12.

Game 14

East C 94, North AA 80

East C - Pat Menage 19, Ryan Irigoin 18, Derek Beedle 11.

North AA - Dan Mathes 16, Kellen Carter 13.

Game 15

Central A 106, South AA 90

Central A - Andrew Sellers 30, Rex Martin 16, Scott Raining Bird 14.

South AA - James Bullock 14, JJ Pederson 12, Eric Fisher 11.

Game 16

West B 91, West C 82

West B - Bob Neiman 25, Rob Jedlicka 20, Danny Miles 15.

West C - Trevor Anderson 20, Jesse Jutila 17, Kory Rehmer 16.

Game 17

North C 127, North A 90

North C - Steve Foran 31, Jesse Colliflower 19, Charles Walking Child 17.

North A - Aaron Sutton 16, Danny Hautonen 16, Jimmy Michel 12.

Game 18

East A 107, South C 81

East A - John Vincent 21, Jay Sullivan 14, Gary Bird, Hayes Venable 13.

South C - Zach Monroy 16, Wes Spotted Bear 15, Wade Keller 15.

Game 19

East C 114, West B 82

East C - Derek Beedle 26, Pat Menage 26, Ryan Irigoin 18.

West B - Bob Neiman 23, Mark Ward 19, Ryan Hansen 13, Dustin Feasel 13.

Game 20

South AA 112, South A 100

South AA - JJ Peterson 26, Joe Schreibeis 17, Eric Fisher 15.

South A - Elvis Old Bull 23, John Orri 20, Cory Anderson 18.

Game 21

Semifinal

AA West 86, B North 84

AA West - Jack McGillis 30, Kellen Hasquet 16, Charlie Cox 16.

B North - Kyle Four Bear 13, Kellen Palmer 14, McKay Pearson 13.

Game 22

Semifinal

A Central 90, B South 72

A Central - Andrew Sellers 20, Roman Rang 18, Rick Brown 17.

B South - Jesse Barnes 14, Levi Ewan 9, Jack Duncan 9.

GIRLS BASKETBALL

Treasure State

Game 9

A East 98, B North 71

A East - Alira Carpenter 29, Sonja Rogers 21.

B North - Alysa Brown 24, Ashley Huffman 16.

Game 10

AA South 84, C West 62

AA South - Danika Kiesling 23, Callie Pomroy 14, Mandee Carroll 12, Rachel Wild Gun 12.

C West - Whitney Rostad 18, Emily Shinabarger 10, Samantha Ischler 8.

Game 11

A South 106, B East 46

A South - Tana Stewart 24, Jenny Heringer 18, Sarah Two Leggins 16, Cissy Story 12.

B East - Roshun Nordlund 12, Tammy LaFountain 12.

Game 12

AA West 73, C North 72

AA West - Leona Bird 15, Kelsie Grayson 13, Ashley Keller 13.

C North - Rachel Clark 18, Kaila Warren 12, Rachel Kleinart 10.

Game 13

A Central 63, B South 52

B South - Josie Evans 13, Dot Merrill 10.

A Central - Jordan Kambich 26, Christina Laslovich 16.

Game 14

C East 79, AA North 64

C East - Shalice Tommerup 17, Brittany Hove 13, Lindsey Tande 11.

AA North - Jennifer Simonds 14, Mary Galloway 13, Whitney Barnekoff 11.

Game 15

AA East 79, A West 53

AA East - Julie Marshall 22, Lauren Gustafson 17, Mara Hoskins 12.

A West - Jami Lake 18, Callie Gunderson 11, Beth Bermel 9.

Game 16

B West 79, C South 68

C South - Melana Todd 19, Kalli Vennes 12, Nikki Hayes 12.

B West - Kaylee Williams 28, Heather Martin 12, Whitney Banks 9.

Game 17

AA West 48, AA South 44

AA South - Bobbi Allard 9, Mandee Carroll 9.

AA West - Miranda Myhre 14, Kelsie Grayson 13.

Game 18

North B 86, East B 66

North B - Alysa Brown 19, Whitney Lybeck 15, Olivia Main 13.

East B - Roshon Nordlund 16, Amber Crowley 14, Tammy LaFountain, Janelle Talawyma 12.

Game 19

West B 97, East C 66

West B - Sarah Madinger 25, Linda Hall 23, Alyssa O'Neill 13, Heather Martin 13.

East C - Brittany Hove 26, Shalice Tommerup 18, Carly French 6.

Game 20

West A 77, South B 76 (OT)

West A - Beth Bermel 13, Jami Lake 12, Hilley Hannah 12.

South B - Jessica Lechner 29, Steph Loessberg 17, Josie Evans 11.

Game 21

South A 75, East A 65

South A - Jenny Herringer 22, Tana Stewart 19, Jen Smith 12.

East A - Sonya Rogers 24, Alira Carpenter 12, Nicole Leibach 6.

Game 22

East AA 85, Central A 60

East AA - Shadra Robison 24, Julie Marshall 18, Lauren Gustafsen 14.

Central A - Jordan Kambich 23, Jodi Hogart 11, Loris Whiteman, Christina Laslovich 8.

0
0
0
0
0

Be the first to know

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News