Subscribe for 17¢ / day

Scores and more

SOUTH-EAST B AT METRA

Boys Team scores - Baker 175, Absarokee 99, Huntley Project 82, Shepherd 66, Broadus 32, Forsyth 24, Roundup 23, St. Labre 22, Lodge Grass 3, Lame Deer 0.

100 - Brandon O'Leary, She, 11.37; Jay Hepperle, Bak, 11.42; Ryan Rikala, Bak, 11.58; Tyler Kuykendall, HP, 11.86; Joe Gentilini, Bak, 11.90; Paul Mondragon, Abs, 11.99.

200 - Ryan Rikala, Bak, 23.20; Brandon O'Leary, She, 23.36; Jay Hepperle, Bak, 23.75; Joe Gentilini, Bak, 23.76; Tyler Kuykendall, HP, 23.80; Tij Vonnieda, Abs, 23.86.

400 - Ryan Rikala, Bak, 52.11; Rex Ripley, She, 53.78; Cameron Dean, HP, 54.74; Shaunivon Vorhes, Abs, 55.28; Elliott Barnhart, Bro, 55.8; Joe Foggin, She, 55.49.

800 - Rex Ripley, She, 2:07.93; Nate Mussetter, Abs, 2:11.98; Colin Dean, HP, 2:13.48; Cole Riggs, Bro, 2:21.57; Trevor Nelson, Bak, 2:22.78; Brad Hofmann, HP, 2:23.20.

1,600 - Eli Turnbough, Bro, 4:54.73; Joe Kragt, HP, 4:55.84; Jordan Littewhirlwind, St. L, 4:58.81; Allen Robinson, St. L., 5:04.16; Jesse Oldcrow, LG, 5:07.16; David Walker, Rou, 5:07.4.

3,200 - Joe Kragt, HP, 10:57.02; Jordan Littewhirlwind, St. L, 1:04.13; Alex Evans, For, 11:05.15; Allen Robinson, St. L, 11:05.93; Paul Kragt, HP, 11:09.74; Jesse Oldcrow, LG, 11:13.43.

110 hurdles - Curtis Lemmon, Rou, 15.84; Shaun Schillinger, Bak, 16.34; Nate Mussetter, Abs, 17.02; Steven Noe, Abs, 17.61; Ryan Varner, Bak, 17.76; Lane Staub, Bak, 17.95.

300 hurdles - Cameron Dean, HP, 43.14; Shaun Schollinger, Bak, 43.18; Curtis Lemmon, Rou, 43.2; Zack Hepperle, Bak, 43.29; Macleod Hageman, Bak, 45.37; Brian Anton, HP, 45.96.

400 relay - Baker 45.86, Absarokee 46.31, Huntley Project 46.89, Shepherd 47.32, Roundup 49.36.

1,600 relay - Absarokee 3:39.94, Shepherd 3:40.24, Baker 3:41.86, Huntley Project 3:50.98, Broadus 3:58.52, Roundup 4:05.5.

Javelin - Nic Beck, Baker, 147-5, Wade Rounten, Abs, 144-2; Ben McKinsey, HP, 143-8; Jay Hepperle, Bak, 143-3; Bobby Weber, For, 136-6; Sean Mason, Rou, 132-8.

Shot put - Blake Parini, Bak, 44-31/4; Carson Beach, Bak, 43-11/4; Elliot Barnhart, Bro, 41-101/4; Wade Routen, Abs, 40-9; Kevin Foster, Abs, 40-9; Shannon Buell, Abs, 39-23/4.

Discus - Jed Cox, For, 137-6; Elliott Barnhart, Bro, 133-1; Jake Parini, Bak, 130-3; Clint Townsend, Bak, 128-0; Kevin Foster, Abs, 124-7; Wade Routen, Abs, 124-4.

High jump - Jesse Youngren, Abs, 6-2; Tij Vonnieda, Abs, 5-8; Bryan Fulton, For, 5-8; Jade Boggs, Bak, 5-6; Bo Kombol, Rou, 5-4; Joe Foggin, She, 5-4.

Long jump - Chad Varner, Bak, 20-2; Brandon O'Leary, She, 20-0; Rex Ripley, She, 19-8; Shaunivon Vorhes, Abs, 19-6; Joe Gentilini, Bak, 19-4 1/2; Jesse Youngren, Abs, 19-0.

Triple jump - Chad Varner, Bak, 42-0; Nate Mussetter, Abs, 38-5; Shaun Schillinger, Bak, 37-101/2; Brian Anton, HP, 37-6; Jade Boggs, Bak, 37-1; Garret Buer, HP, 37-0.

Pole vault - Joe Gentilini, Bak, 13-6; Nate Mussetter, Abs, 12-0; Garrett Buer, HP, 11-6; Brian Cooper, HP, 11-0; Shayne Shaules, She, 11-0; Brendon DeCock, HP, 10-6.

Girls Team scores - Huntley Project 162.33, Broadus 75.33, Absarokee 73.33, Baker 60, Roundup 40, Shepherd 33, Forsyth 32, Lodge Grass 24, St. Labre 11, Lame Deer 6.

100 - Julie Ho, Bak, 13.3; Rachael Vorhes, Abs, 13.31; Nikki Bauer, HP, 13.35; Mandy Overton, Bak, 13.52; Amanda Bakich, Abs, 13.95; Brittany Halverson, She, 14.15.

200 - Julie Ho, Bak, 27.72; Nikki Buer, HP, 28.45; Lacy Capra, HP, 28.65; Amanda Bakich, Abs, 29.29; Mandy Overton, Bak, 29.41; Shyla Reed, HP, 29.86.

400 - Julie Ho, Bak, 61.81; Nicole Kruse, HP, 62.18; Lacy Capra, HP, 68.12; Amanda Bakich, Abs, 69.65; Jeanna Duce, She, 70.3; Shyla Reed, HP, 71.3.

800 - Jacilyn Duce, She, 2:31.63; Mindy Vanderpan, HP, 2:49.80; Sarah Heinen, Abs, 2:49.85; Marissa Straub, Bak, 2:52.83; Cherish Nomee, LG, 2:53.05; Danielle Heinle, Abs, 2:54.24.

1,600 - Israel Bulltail, LG, 5:38.09; Jacilyn Duce, She, 5:43.13; Rachel Nash, Abs, 6:02.17; Krystal Two Bulls, St. L, 6;03.83; Cherish Nomee, LG, 6:05.02; Allison Caster, HP, 6:07.20.

3,200 - Israel Bulltail, LG, 12:57.34; Rachael Nash, Abs, 13:23.31; Krystal Two Bulls, St. L, 13:32.07; Allison Caster, HP, 13:49.26; Carley Lohoff, Abs, 14:05.55; Chrissy Rice, Bro, 14:41.3.

100 hurdles - Kelly Fox, HP, 16.14; Kristin Olson, Rou, 17.27; Amanda Dinstel, Bro, 17.49; Rachel Vorhes, Abs, 17.71; Leanna Donner, For, 17.93; Adrianne Kembel, HP, 19.00.

300 hurdles - Julie Ho, Bak, 49.64; Amanda Dinstel, Bro, 51.06; Kelly Fox, HP, 51.73; Leanna Donner, For, 53.88; Kristin Olson, Rou, 55.23; Lacy Capra, HP, 55.78.

400 relay - Huntley Project 54.55, Absarokee 55.08, Baker 56.61, Shepherd 58.60, Roundup 59.9, Broadus 64.8.

1,600 relay - Huntley Project 4:31.47, Absarokee 4:51.27; Broadus 4:56.04, Roundup 5:01.81.

Javelin - Brittany Dice 101-10; Adrianne Kembel, HP, 101-5; Johnita Talauyma, LD, 83-1; Rachelle Criswell, Rou, 82-5; Crystal Olson, Bro, 82-5; Dawn Williams, St. L, 81-5.

Shot put - Crystal Olson, Bro, 32-71/2; Annie Shaver, For, 32-21/4; Kelli King, Rou, 30-31/2; Katerina Roberts, HP, 30-0; Rachelle Criswell, Rou, 29-41/2; Adrianne Kembel, HP, 28-51/2.

Discus - Kellie King, Rou, 91-71/4; Allicia Mader, Bro, 90-71/4; Brittany Dice, Bro, 88-33/4; Adrianne Kembel, HP, 86-111/4; Shyla Reed, HP, 86-111/4; Danielle Sherman, HP, 86-4.

High jump - Kelly Fox, HP, 4-10; Mindy Vanderpan, HP, 4-8; Cameo Lohoff, Abs, 4-8; Britanny Dice, Bro, 4-6; Allie Hulman, HP, 4-6; Chelsea Kynast, Abs, 4-6.

Long jump - Kelly Fox, HP, 14-81/4; Becky Roll, For, 14-71/4; Brittany Dice, Bro, 14-1/2; Tisidra Jones, Bak, 14-0; Kristen Olson, Rou, 13-6; Amanda Dinstel, Bro, 13-33/4.

Triple jump - Becky Roll, For, 32-11/4; BrittanY dice, Bro, 31-61/2; Kelly Fox, HP, 31-51/4; Cameo Lohoff, Abs, 30-4; Shyla Reed, HP, 30-3; Nicole Kruse, HP, 30-2.

Pole vault - Nicole Kruse, HP, 8-0; Brittany Halvorson, She, 7-6; Lacey Capra, HP, 6-6.

DISTRICT 4B AT BOZEMAN

Boys Team scores - Manhattan 103, Ennis 93, Columbus 87, Whitehall 87, Townsend 68, Boulder 47, Three Forks 21, Red Lodge 14, Big Timber 4.

110 hurdles - Landon Bowery, Enn, 16.25; Jason Hagadone, Tow, 16.32; Nick, BT, 18.25; Sam Freeland, Bou, 18.55.

100 - Tom Martin, Col, 11.71; Chris Sundberg, Col, 11.76; Kyle Neibauer, Col, 11.82; Brandon Roadarmel, TF, 11.95; Tell McArthur, Man, 12.0; Scott Drake, Whi, 12.02.

1,600 - Brenden Robinson, Man, 4:45.36; Jake Duede, Tow, 4:46.79; Jacob Pena, Man, 4:52.35; Kody Manke, Man, 4:54.69; Zac Barrett, Whi, 4:55.71; Dominic Muth, RL, 4:56.20.

400 relay - Ennis A 46.03, Whitehall A 46.27, Manhattan A 46.44, Townsend A 46.54, Columbus 46.58, Boulder A 47.23.

400 - Derek McArthur, Tow, 51.72; Brandon Roadarmel, TF, 52.06; Brian Lee, Enn, 53.65; John Holovnia, Whi, 54.12; Bryan Zipperian, Bou, 54.35; Tom Martin, Col, 54.52.

200 - Chris Sundberg, Col, 23.68; Brandon Roadarmel, TF, 23.70; Brian Lee, Enn, 23.99; Tom Martin, Col, 24.08; Derek McArthur, Tow, 24.19; Kyle Neibauer, Col, 24.70.

800 - Blaine Perry, Enn, 2:07.42; Kody Manke, Man, 2:08.15; Ian Morse, Col, 2:08.50; Kurt Sparks, Col, 2:09.56; Jeremy Ward, Whi, 2:12.21; Tim Meagher, Tow, 2:13.18.

300 hurdles - Jason Hagadone, Tow, 41.54; Danny Adamson, Enn, 42.90; Landon Bowery, Enn, 43.19; Tom Martin, Col, 44.33; Jim Truckle, Whi, 44.35; Anthony Hart, Man, 45.51.

3,200 - Brenden Robinson, Man, 10:42.02; Jacob Pena, Man, 10:42.95; Zac Barrett, Whi, 10:46.08; Dominic Muth, RL, 10:46.34; Brian Potter, Man, 10:48.16; Travis Noyes, RL, 10:50.06.

1,600 relay - Ennis A 3:39.04, Whitehall A 3:40.84, Boulder A 3:41.19, Columbus A 3:44.94, Townsend A 3:49.39, Manhattan A 3:51.47.

Shot put - Mike Rogers, Whi, 49-11/4; Chirs Sundberg, Col, 48-9; Terry Paul, Man, 41-71/2; Joe Kirscher, Tow, 41-41/2; Ben Fjare, BT, 41-4; Sean Kelly TF, 38-103/4.

Long jump - Will Glaus, Whi, 19-9; Tell McArthur, Man, 19-31/2; Chad Housman, Whi, 18-10; Jim Truckle, Whi, 18-73/4; Jack Duncan, Man, 18-61/2; Troy Schlehuber, Col, 18-6 1/4.

High jump - Jared Smithson, Enn, 5-10; Jacob Pena, Man, 5-10; Zach Gusin, ennis, 5-8; Jaden Evans, Tow, 5-8.

Discus - Tom Martin, Col, 136-7; Mike Rogers, Whi, 129-9; Terry Paul, Man, 121-7; Aaron Albertson, Man, 120-8; Kyle Burch, Col, 119-5; Joe Kirscher, Tow, 117-2.

Pole vault - Jeremie Owens, Bou, 11-0; Jason Senn, Bou, 11-0; Joel Sumner, 10-0; Mike Anderson, Man, 10-0.

Javelin - Connor McMullin, enn, 158-5; KC Berrett, RL, 145-7; Brandon Morgan, Bou, 144-6; Stephan Weber, Whi, 143-0; Kyle Neibauer, Col, 140-3; Whaley Joel, Bou, 129-11.

Triple jump - Will Glaus, Whi, 40-4; Jason Hagadone, Tow, 38-2; JW Harris, Tow, 38-0; Troy Schlehuber, Col, 37-111/2; Trent Pietsch, Whi, 37-7; Zach Gustin, Ennis, 37-51/4.

Girls Team scores - Manhattan 133, Townsend 126, Ennis 65, Boulder 56, Three Forks 49, Red Lodge 41, Columbus 40, Big Timber 17.

100 hurdles - Patrice Foster, Tow, 15.94; Tarah Hanson, Col, 17.78; Katy Miller, Man, 17.86; Anita Warren, Bou, 18.64; Danelle Wilhelm, Man, 19.10; Chrystal Gifford, Bou, 19.22.

100 - Patrice Foster, Tow, 13.05; Lauren Smith, RL, 13.51; Megan Dochnahl, Enn, 13.55; Lindsey Erdall, Enn, 13.95; Katy Miller, Man, 14.22; Sarah Ziska, RL, 14.25.

1,600 - Shannon Flynn, Tow, 5:33.44; Leah Thompson, Man, 5:35.74; Emilee Olson, TF, 5:47.10; Tara Gillespie, Tow, 5:52.27; Sally Carey, Bou, 5:52.66; Mallory Albertson, Man, 5:55.79.

400 relay - Townsend A 51.95, Ennis A 53.91, Manhattan A 54.71, Boulder 54.91, Three Forks A 55.23, Columbus A 56.74.

400 - Savannah Powers, Enn, 1:02.48; Kaci Shea, Enn, 1:03.36; Beth Logar, Man, 1:03.62; Katie Pestel, TF, 1:04.73; Rissy Obert, BT, 1:06.36; Cortany Oakes, TF, 1:07.08.

200 - Patrice Foster, Tow, 27.12; Josie Evans, Tow, 27.82; Savannah Powers, Enn, 28.08; Lauren Smith, RL, 28.68; Katie Pestel, TF, 28.87; Megan Dochnahl, Enn, 29.57.

800 - Shannon Flynn, Tow, 2:28.50; Ashley Alba Aguire, 2:29.63; Leah Thompson, Man, 2:30.11; Emilee Olson, TF, 2:35.15; Tara Gillespie, Tow, 2:38.34; Jenna Haag, Man, 2:41.93.

300 hurdles - Patrice Foster, Tow, 48.55; Lindsey Erdall, enn, 51.33; Anita Warren, Bou, 51.84; Katy Miller, Man, 52.89; Lisa Dobbs, Col, 53.26; Danelle Wilhelm, Man, 53.53.

3,200 - Pam Tucker, RL, 13:01.85; Mallory Albertson, Man, 13:11.73; Sally Carey, Bou, 13:18.16; Jesse Giulio, Bou, 13:36.54; Jennifer Brown, Man, 13:58.03; Kacey Swanson, Enn, 15:10.03.

1,600 relay - Townsend A 4:16.19, Ennis A 4:16.61, Three Forks A 4:23.60, Manhtttan A 4:27.98; Boulder A 4:38.60, Columbus A 4:46.22.

Discus - Jaime Bodie, Man, 110-11/2; Misti Hambley, TF, 109-8; Krissy Ward, Man, 100-2; Jamie Noyd, Tow, 95-81/2; Quinn Urich, Tow, 92-4; Cortnie Broadus, BT, 87-11.

Triple jump - Lauren Smith, RL, 32-81/2; Tessa Barndt, Col, 32-5; Sarah Ziska, RL, 31-10; Josie Evans, Tow, 31-9; Rachel Hiedeman, Man, 31-7; Melanie Kimpton, Tow, 31-5.

Javelin - Tessa Barndt, Col, 108-10; Jamie Noyd, Tow, 107-3; Brittnay Shallcross, Man, 105-8; Kristen Porter, Man, 101-61/2; Quinn Urich, Tow, 100-41/2; Cortany Oakes, TF, 97-10.

Pole vault - Carlye Parsons, Bou, 9-11/2; Anita Warren, Bou, 8-11/2; Lisa Dobbs, Col, 8-0; Katie Sheeehy, Bou, 7-6; Katie Vainio, Bou, 7-6; Debbie Bjerke, Bou, 7-6.

Long jump - Britnay Shallcross, Man, 15-21/4; Rachel Hiedeman, Man, 15-11/4; Rissy Obert, BT, 15-1/2; Kaci Shea, Enn, 14-81/2; Lauren Smith, RL, 14-51/2; Josie Evans, Tow, 14-51/4.

Shot put - Krissy Ward, Man, 35-0; Jamie Bodle, Man, 32-10; Misti Hambley, TF, 32-7; Jamie Noyd, Tow, 30-11/2; Carlye Parsons, Bou, 28-111/2; Amelia Felz, TF, 28-103/4.

High jump - Stephanie Loessberg, Man, 4-10; Rissy Obert, BT, 4-10; Rachel Hideman, Man, 4-8; Savanna Powers, Enn, 4-6; Kaytlin Shows, Enn, 4-6.

DISTRICT 11C AT BOZEMAN

Boys Team scores - Shields Valley 195, Manhattan Christian 120, Willow Creek 11, White Sulphur Springs 5.

110 hurdles - Jacob Desch, SV, 19.64; Connor Dunkel, SV, 21.15; Mike Phelan, SV, 21.35; Matt Peebles, SV, 31.97.

100 - Chris Maurillo, SV, 11.71; Jared Cok, MC, 11.84; Brad Dyksterhouse, MC, 12.00; Kipp Gilmour, SV, 12.95; Jacob Desch, SV, 14.09; Willie Grundhauser, SV, 14.11.

1600 - John Ricardi, MC, 4:37.90; Kendahl Miller, SV, 5:19.41; Robert Flikkema, MC, 5:26.20; Catlin Skolrud, WC, 5:41.11; Sam Milkovich, SV, 5:42.68; Sean McKay, MC, 5:43.04.

400 relay - Shields Valley, 47.76; Manhattan Christian, 49.10.

400 - Brandon Butler, SV, 51.48; Chris Maurillo, SV, 52.06; Jared Cok, MC, 52.38; Nate Sarrazin, SV, 54.51; Nate Boyd, SV, 55.11; Tom Rader, WSS, 59.22.

200 - Chris Maurillo, SV, 23.50; Brandon Butler, SV, 23.69; Jared Cok, MC, 24.11; Brad Dyksterhouse, MC, 25.00; Nate Boyd, SV, 25.29; Trent Dyksterhouse, MC, 26.65.

800 - Chad Peebles, SV, 2:12.75; Nate Sarrazin, SV, 2:22.39; Tom Rader, WSS, 2:25.70; Adam Tew, SV, 2:26.83; Connor Dunkel, SV, 2:30.70; Sean McKay, MC, 2:42.40.

300 hurdles - Chris Maurillo, SV, 43.05; Nate Boyd, SV, 47.29; Kendahl Miller, SV, 48.07; Derrick Blanksma, MC, 48.37; Trent Dyksterhouse, MC, 48.53; Jacob Desch, SV, 51.49.

3200 - John Ricardi, MC, 10:20.73; Robert Flikkema, MC, 12:11.77; Donnie Lulloff, WC, 12:29.33; Catlin Skolrud, WC, 12:56.00; Tim Gauthier, SV, 13:45.02; Sam Milkovich, SV, 13:47.77.

1600 relay - Shields Valley, 3:40.00; Manhattan Christian, 4:15.84.

Shot put - Travis Swanson, MC, 45-10; Jacob Desch, SV, 39-5 1/4; Matt Peebles, SV, 32-11; Alvaro Segura, WC, 31- 1/2.

Long jump - Chris Maurillo, SV, 20-10 1/2; Jared Cok, MC, 20-3 3/4; Brandon Butler, SV, 19-2 1/2; Kendahl Miller, SV, 18- 3/4; Chad Peebles, SV, 17-4 3/4; Trent Dyksterhouse, MC, 16-2 1/4.

High jump - Nate Sarrazin, SV, 5-4; Adam Tew, SV, 5-4; Kendahl Miller, SV, 5-2.

Discus - Travis Swanson, MC, 126-4 1/2; Jacob Desch, SV, 120-10; Brett Heidema, MC, 116-8; Matt Peebles, SV, 110-10; Mark Feddes, MC, 104-6; Cole Arthun, SV, 101-8.

Pole vault - Jake Van Dam, MC, 10-6; Chad Peebles, SV, 8-0.

Javelin - Brad Dyksterhouse, MC, 165-11; Mark Feddes, MC, 154-1; Chad Peebles, SV, 150-9; Cole Arthun, SV, 146-5; Eddie Gallagher, WC, 135-10; Nate Sarrazin, SV, 130-8.

Triple jump - Jared Cok, MC, 39-6; Brandon Butler, SV, 39-1 3/4; Kendahl Miller, SV, 38-4 3/4; Trent Dyksterhouse, MC, 35-6 1/4; Tom Rader, WSS, 32-2 1/4.

Girls Team scores - Manhattan Christian 167, Shields Valley 83, Gardiner 68, White Sulphur Springs 31.

100 hurdles - Amanda DeHaan, MC, 16.00; Ali Jenkins, SV, 18.12; Laramey Pancheri, WSS, 18.31; Beth Sager, SV, 18.59; Kelly Perkins, Gar, 19.00; Kayla McNulty, Gar, 19.28.

100 - Callee Swandal, SV, 13.12; Emma Heller, Gar, 13.31; Amanda DeHaan, MC, 13.39; Megan Schutter, MC, 13.77; Georgina Long, SV, 13.92; Ali Jenkins, SV, 14.29.

1600 - Lois Ricardi, MC, 5:57.44; Lisa Kamp, MC, 6:10.07; Corinna Nyhart, SV, 6:13.32; Maria Busch, Gar, 6:17.42; Angela Flikkema, MC, 6:24.70; Christina Williams, SV, 7:10.24.

400 relay - Shields Valley, 52.70; Gardiner, 54.89; Manhattan Christian, 55.80; White Sulphur Springs, 56.73.

400 - Amanda DeHaan, MC, 1:02.27; Megan Schutter, MC, 1:03.07; Laura Cote, Gar, 1:03.91; Courtney Arthun, SV, 1:04.62; Beth Sager, SV, 1:09.73; Kelly Perkins, Gar, 1:09.80.

200 - Amanda DeHaan, MC, 27.09; Callee Swandal, SV, 27.46; Emma Heller, Gar, 27.84; Megan Schutter, MC, 28.60; Georgina Long, SV, 28.83; Teal Pierce, MC, 29.79.

800 - Laura Cote, Gar, 2:37.87; Camie Venhuizen, MC, 2:39.31; Megan Schutter, MC, 2:44.61; Angela Flikkema, MC, 2:48.44; Nicole Nelson, WSS, 2:52.06; LaShauna Brown, Gar, 3:13.92.

300 hurdles - Amanda DeHaan, MC, 49.28; Erica Jansma, MC, 53.72; Beth Sager, SV, 56.57; Kelly Perkins, Gar, 57.46; Kristina Phelan, SV, 57.90; Katie Maurillo, SV, 58.14.

3200 - Lois Ricardi, MC, 12:42.77; Maria Busch, Gar, 13:52.03; Lisa Kamp, MC, 14:14.04; Tina Miller, MC, 14:30.50; Corinna Nyhart, SV, 14:35.19; Christina Williams, SV, 15:12.62.

1600 relay - Shields Valley, 4:26.34; Manhattan Christian, 4:30.78; Gardiner, 4:33.62; White Sulphur Springs, 4:49.96.

Discus - Holly Horpstad, SV, 96-6; Lorinda Hunt, WSS, 94-0; Crystal Weidenaar, MC, 87-0; Katie Maurillo, SV, 87-2; Laramey Pancheri, WSS, 87-0; Nicole Nelson, WSS, 82-1.

Triple jump - Megan Gier, MC, 33-11 3/4; Callee Swandal, SV, 32-3; Jamie Blum, WSS, 29-9 1/4; Candace Droge, MC, 29-7 1/2; Kayla McNulty, Gar, 28-10 1/4; Hilary Schmidt, Gar, 28-4 1/2.

Javelin - Ali Jenkins, SV, 110-3; Jennifer Asher, MC, 100-01; Beth Sager, SV, 94-10; Nicole Nelson, WSS, 93-3; Lois Ricardi, MC, 90-3; Laramey Pancheri, WSS, 85-2.

Pole vault - Anna Schutter, MC, 7-6; Camie Venhuizen, MC, 7-0; Katie Schutter, MC, 7-0.

Long jump - Megan Gier, MC, 15-11 3/4; Mindy Hamilton, Gar, 14-5 3/4; Jamie Blum, WSS, 13-11 3/4; Anna Schutter, MC, 13-8; Katie Schuller, MC, 13-6; Lorinda Hunt, WSS, 13-5 1/4.

Shot put - Erika Tobin, Gar, 33-1 1/2; Crystal Weidenaar, MC, 30-11; Nicole Nelson, WSS, 29-0; Holly Horpstad, SV, 28- 3/4; Lorinda Hunt, WSS, 25-6; Jodi Dyksterhouse, MC, 24-10 1/4.

High jump - Erica Jansma, MC, 4-6; Hilary Schmidt, Gar, 4-6; Lindsey Tompkins, Gar, 4-0.

DILLON INVITATIONAL (FRIDAY)

Boys Team scores - Dillon 103, Belgrade 99, Butte Central 77, Anaconda 70, Livingston 51.

100 - Conrad McGinley, Dil, 11.46; Troy Hildreth, Dil, 11.55; Bryan Herrin, Dil, 11.65; Adam Hick, Liv, 11.82; Mark Messer, Ana, 11.898; Zach Kirkema, Bel, 11.96.

200 - C. McGinley, Dil, 24.09; A. Hicks, Liv, 24.23; C. Salsbury, Bel, 24.28; T. Hildreth, Dil, 24.31; P. Monk, Dil, 24.41; J. Bausch, Liv, 25.43.

400 - B. Skattum, Liv, 51.62; M. Messer, Ana, 52.22; M. Graa, Ana, 53.44; C. Kelly, Ana, 54.43; B. Herrin, Dil, 54.69; S. Peterson, Dil, 56.16.

800 - M. Simonson, Bel, 2:13.53; S. Peterson, BC, 2:15.98; J. Patterson, Bel, 2:16.38; C. Crump, BC, 2:17.44; J. Ori, Dil, 2:18.56; E. Amberg, Ana, 2:21.09.

1,600 - T. Jallings, Bel, 5:10.11; K. Kirtley, Dil, 5:12.42; W. Williams, Dil, 5:13.72; T. Ketterer, Liv, 5:14.18; L. Mills, Bel, 5:19.71; E. Amberg, Ana, 5:25.43.

3,200 - R. Estes, Ana, 11:11.58; T. Jallings, Bel, 11:35.48; T. Thomas, Bel, 11:37.53; J. Kirtley, Dil, 11:42.46; L. Mills, Bel, 11:44.19; J. Hocket, Dil, 12:15.56.

110 hurdles - Devon Healy, BC, 15.29; Nate Brown, Bel, 15.69; Doug Gibbons, Dil, 16.49; Andrew Walsh, Bel, 16.51; Ryan Blume, Ana, 17.19.

300 hurdles - D. Healy, BC, 42.57; A. Walsh, Bel, 43.76; S. Beery, Bel, 44.84; R. Blume, Ana, 46.07; R. Dringle, Bel, 48.60.

400 relay - Belgrade 45.50; Dillon 45.55; Livingston 45.69; Anaconda 46.19; Butte Central 46.40.

1,600 relay - Anaconda 4:18.68; Livingston 4:36.32; Dillon 4:39.81.

High jump - not completed.

Long jump - H. McKeon, BC, 20-1 1/2; T. Taylor, Dil, 19-3 1/4; A. Hicks, Liv, 18-11 1/2; N. McGree, BC, 18-10; C. Rieger, Bel, 18-1 1/4; Z. Kirkemo, Bel, 18-0.

Triple jump - N. McCree, BC, 40-10 1/2; N. Villa, Ana, 40-1; D. Gregor, Bel, 39-6; T. Taylor, Dil, 38-10 1/2; J. Stagnoli, BC, 38-9 1/2; K. Laden, Dil, 36-7 1/2.

Discus - J. Hartley, Liv, 140-0; C. Anderson, Dil, 134-4; Matt Crowe, BC, 133-7; H. Borjas, Dil, 127-9; J. Verlanic, Ana, 123-8; G. Boe, Dil, 113-2.

Javelin - N. McGree, BC, 159-5; M. Stuart, Dil, 142-1; J. Hansen, Dil, 141-5; D. Samuelson, Bel, 140-6; K. Anderson, Dil, 130-1; J. Stacarli, BC, 126-8.

Shot put - J. Verlanic, Ana, 45-11 1/2; K. Pitcher, Ana, 44-6 1/2; M. Crowe,BC, 43-11; C. Anderson, Dil, 42-5 1/2; R. McCarthy, BC, 41-7; G. Boe, Dil, 41-2 1/2.

Pole vault - not completed.

Girls Team scores - Dill 127, Anaconda 92, Butte Central 63, Livingston 55, Belgrade 46.

100 - A. Domitrovich, Ana, 12.41; Kim McGree, BC, 12.56; Stacie Johnson, Liv, 12.94; Lucy McGree, BC, 13.35; Jenny Pettit, Dil, 13.37; Tara Van Meter, Dil, 13.49.

200 - A. Domitrovich, Ana, 26.56; S. Johnson, Liv, 27.11; J. Pettit, Dil, 28.85; D. Delaney, Ana, 28.81; T. Van Meter, Dil, 29.18; M. Weber, Liv, 29.93.

400 - A. Domitrovich, Ana, 61.19; T. Gates, Ana, 63.29; E. Casson, Ana, 64.53; H. Husted, Dil, 67.70; S. Hahnkamp, Dil, 68.93; K. Hammond, Dil, 68.97.

800 - C. Laslovich, Ana, 2:33.12; J. Hunt, Dil, 2:41.99; A. Hiatt, Liv, 2:44.57; J. Rillema, Dil, 2:45.69; A. Barnsit, Bel, 2:46.25; J. Kacich, Liv, 2:48.53.

1,600 - C. DiGiovine, BC, 6:06.04; A. DiGiovin, BC, 6:09.23; Jill Kacich, Liv, 6:13.87; Jess Rillema, Dil, 6:17.94; Megan Maes, Ana, 6:35.67; Carolin, Pehl, Liv, 6:47.12.

3,200 - C. DiGiovine, BC, 13:25.89; A. DiGiovine, BC, 13:31.08; W. Sale, Bel, 13:45.64; K. Kron, Liv, 15:22.75.

100 hurdles - Sarah Brown, Bel, 16.62; Megan Whitshire, Liv, 18.24; Liz Kelly, Ana, 19.09; Heather Jones, Ana, 19.31; Steph Matosich, Ana, 19.39; Jonna VanDeveer, BC, 19.82.

300 hurdles - R. Keyes, Liv, 50.38; L. McGree, BC, 52.61; S. Brown, Bel, 54.29; M. Whitshire, Liv, 55.68; S. Matosich, Ana, 56.53;J. VanDeveer, BC, 57.80.

400 relay - Anaconda 53.19; Livingston 53.55; Dillon 53.60; Butte Central 53.91.

1,600 relay - Livingston 3:46.25; Anaconda 3:46.57; Belgrade 3:50.47; Dillon 3:52.06.

High jump - Brittny Jones, Dil, 5-0; Alisha Cassan, Ana, 4-10; (tie) Dara Shea, BC, and Heather Jones, Ana, 4-6; Sammy Hahnkamp, BC, 4-4.

Long jump - S. Brown, Bel, 15-3 1/2; L. McCree, BC, 15- 3/4; B. Jones, Dil, 14-9; K. Shepherd, Dil, 14-4 1/4; C. Austin, Ana, 14-2 1/2; J. VanDeveer, BC, 13-9.

Triple jump - Sarah Brown, Bel, 31-11; Brittny Jones, Dil, 31-4; Steph Keep, Bel, 31-0; Jonna VanDeveer, BC, 30-2; Hope Hardaway, Bel, 28-8 1/2; Sammy Hahnkamp, Dil, 27-8 1/2.

Discus - D. Hahnkamp, Dil, 128-5; L. Baker, Dil, 115-11 1/2; L. Bricker, Dil, 108-6; B. Ternis, Ana, 101-1; K. Kapp, Ana, 93-8; S. Stillwagon, BC, 92-2.

Javelin - L. Bricker, Dil, 94-5; D. Hahnkamp, Dil, 89-5; J. Hunt, Dil, 87-7; J. LeProwse, Dil, 84-2; J. Seiger, Ana, 81-0; T. Lalicker, Dil, 79-8.

Shot put - Darcy Hahnkamp, Dil, 35-2; B. Termas, An, 28-8; T. Lalicker, Dil, 27-11 1/2; L. Bricker, Dil, 27-8; B. Stillwagon, BC, 27-5.

Pole vault - not completed.

DISTRICT 13C AT MISSOULA

Boys Team scores: Drummond 199 1/2, Victor 188 1/2, Alberton 54, Philipsburg 42, Lincoln 32.

100 - 1, Chase Reynolds, Drum, 11.72; 2, Clay Cantrell, Drum, 11.96; 3, John Petersen, Alb, 12.0; 4, Kyle Sprauer, P-burg, 12.09; 5, Shawn Ives, Vic, 12.10; 6, Mike Saunders, Linc, 12.16.

200 - 1, Shawn Ives, Vic, 24.20; 2, Chase Reynolds, Drum, 24.40; 3, Justin Adams, Alb, 25.40; 4, Jeremy Bolstad, P-burg, 25.55; 5, Clay Cantrell, Drum, 25.90; 6, Keith Wheatley, Drum, 26.0.

400 - 1, Brett Graybeal, Drum, 54.10; 2, Chase Reynolds, Drum, 54.55; 3, Cody Gallo, Drum, 54.91; 4, Jeremy Bolstad, P-burg, 56.81; 5, Justin Adams, Alb, 56.95; 6, Cody Tucker, Linc, 57.98.

800 - 1, Brett Graybeal, Drum, 2:09.78; 2, Noah Davies, Alb, 2:28.18; 3, Matt Wildey, Vic, 2:28.37; 4, Wyatt Talbot, Alb, 2:39.70; 5, Kenny Anderson, Drum, 2:45.25; 6, Kevin Kraatz, Vic, 3:01.90.

1,600 - 1, Cody Tucker, Linc, 5:07.61; 2, Matt Wildey, Vic, 5:16.93; 3, Matt Hoover, Drum, 5:17.47; 4, Carl Graham, P-burg, 5:30.02; 5, Kenny Anderson, Drum, 5:54.95; 6, Kevin Kraatz, Vic, 5:55.0.

3,200 - 1, Matt Hoover, Drum, 12:00.26; 2, Alex Dergay, Vic, 13:32.45; 3, Tony Baubach, Alb, 14:32.10.

110 hurdles - 1, Cory Cromwell, Vic, 15.51; 2, Tyler Hane, Drum, 18.50; 3, Clay Cantrell, Drum, 18.97; 4, Bryan Wemple, Vic, 20.65; 5, John Bear, Vic, 21.80.

300 hurdles - 1, Cory Cromwell, Vic, 42.75; 2, Bryan Wemple, Vic, 46.15; 3, Tyler Hane, Drum, 47.53; 4, Jake Tubbs, Drum, 50.16; 5, Cody Dunn, Vic, 51.28.

400 relay - 1, Alberton (Justin Adams, Cody Nagy, John Petersen, Wyatt Talbot), 47.69; 2, Victor 47.75; 3, Drummond 48.22; 4, Philipsburg 50.89; 6, Lincoln 51.21.

1,600 relay - 1, Victor (Cody Dunn, Bryan Wemple, Korey Wemple, Shawn Ives), 4:02.70; 2, Drummond 4:03.68; 3, Alberton 4:22.30; 4, Lincoln 4:24.51; 5, Philipsburg, 4:28.50.

Javelin - 1, Korey Wemple, Vic, 162-2; 2, Cody Dunn, Vic, 144-10; 3, J.P. Kastner, Vic, 140-4; 4, Jesse Allan, Linc, 136-5; 4, Jesse Allan, Linc, 136-5; 5, Justin Adams, Alb, 136-5; 6, Tyler Bowen, P-burg, 134-4.

Shot put - 1, Cory Cromwell, Vic, 46-4 1/2; 2, Alex Verlanic, Drum, 42-4 1/4; 3, Logan Mannix, Drum, 40-5; 4, Mac Anderson, Drum, 39-10; 5, Cody Dunn, Vic, 47-5; 6, Buddy Braach, P-burg, 36-9 3/4.

Discus - 1, Cory Cromwell, Vic, 135-9; 2, Logan Mannix, Drum, 124-1; 3, Dillon Krier, Linc, 123-8; 4, Alex Verlanic, Drum, 123-3; 5, Mac Anderson, Drum, 122-10; 6, Sam Gardner, Alb, 119-2.

High jump - 1, Robert Fowler, Vic, 6-0; 2, Kris Baker, Drum, 5-8; 3, Kyle Gulley, P-burg, 5-8; 4, Reilly Spence, Linc, 5-6; 5, Buddy Braach, P-burg, 5-4; 6, Brett Graybeal, Drum, 5-4.

Long jump - 1, Cory Cromwell, Vic, 19-8 1/2; 2, Robert Fowler, Vic, 19-5 1/4; 3, Chase Reynolds, Drum, 19- 3/4; 4, Kris Baker, Drum, 18-11 1/4; 5, Kyle Gulley, P-burg, 18-8; 6, Buddy Braach, P-burg, 19-9 1/4.

Triple jump - 1, Chase Reynolds, Drum, 41-0; 2, Robert Fowler, Vic, 40-4 1/4; 3, Kyle Gulley, P-burg, 38-10 1/2; 4, Clay Cantrell, Drum, 37-8; 5, Wyatt Talbot, Alb, 36-4 1/2; 6, Carl Graham, P-burg, 36-2.

Pole vault - 1, Bryan Wemple, Vic, 11-0; 2, Tyler Hane, Drum, 10-0; 3, Kevin Kraatz, Vic, 9-6; 4, Keith Wheatley, Drum, 9-0; 5, (tie) Matt Hoover, Drum, Shawn Ives, Vic, 9-0.

Girls Team scores: Drummond 228, Victor 121, Lincoln 41, Philipsburg 28, Alberton 27.

100 - 1, Ellie Kauffman, Vic, 13.03; 2, Amanda Burrington, Vic, 13.83; 3, Brittany Gamble, Drum, 13.85; 4, Mattie Murphy, Drum, 14.0; 5, Rosa Carillo, Drum, 14.25; 6, Brenna Daniels, Linc, 14.37.

200 - 1, Ellie Kauffman, Vic, 27.60; 2, Brittany Gamble, Drum, 28.52; 3, Mattie Murphy, Drum, 29.46; 4, Brenna Daniels, Linc, 30.17; 5, Rosa Carillo, Drum, 30.73; 6, Jessie Mason, Drum, 30.75.

400 - 1, Mattie Murphy, Drum, 66.36; 2, Ashley Roper, Drum, 74.47; 3, Holly Dahl, Drum, 76.24.

800 - 1, Alexx Leeper, Drum, 2:47.20; 2, Breanna Hochhalter, Vic, 2:49.10; 3, Alicia Wheatley, Drum, 3:00.80; 4, Ashley Roper, Drum, 3;06.14; 5, Kayleen Pings, Vic, 3:21.41; 6, Allison Mackay, Drum, 3:28.80.

1,600 - 1, Lauren Russell, Linc, 6:35.25; 2, Alicia Wheatley, Drum, 7:06.62.

3,200 - Not held.

110 hurdles - 1, Amanda Burrington, Vic, 17.10; 2, Kaylie Palmer, 17.60; 3, Jessie Tubbs, Drum, 17.91; 4, Lindsey McKinley, Vic, 19.93; 5, Michelle Manson, Alb, 20.92; 6, Erica Ives, Vic, 22.38.

300 hurdles - 1, Jessie Tubbs, Drum, 53.32; 2, Amanda Burrington, Vic, 53.83; 3, Kaylie Palmer, Drum, 54.66; 4, Alexx Leeper, Drum, 55.73.

400 relay - 1, Drummond (Brittany Gamble, Rosa Carillo, Jessie Tubbs, Mattie Murphy) 54.28; 2, Victor 58.80; 3, Lincoln 69.42.

1,600 relay - 1, Drummond (Jessie Mason, Rosa Carillo, Alexx Leeper, Brittany Gamble) 4:46.10.

Javelin - 1, Jessie Mason, Drum, 99-5; 2, Ryell Cooper, Alb, 98-0; 3, Natalie Woolard, P-burg, 96-9; 4, Olivia Cameron, Linc, 95-9; 5, Lauren McDonald, P-burg, 95-9; 6, Jessica Peterson, Vic, 86-9.

Discus - 1, Kelley Knight, Drum, 99-2; 2, Ryell Cooper, Alb, 90-9; 3, Erica Ives, Vic, 84-5; 4, Jessica Pederson, Vic, 74-5; 5, Olivia Cameron, Linc, 73-1; 6, Megan Stitt, Drum, 70-3.

Shot put - 1, Kelley Knight, Drum, 29-5 1/2; 2, Ryell Cooper, Alb, 28-4 1/4; 3, Lauren McDonald, P-burg, 25-1; 4, Holly Dahl, Drum, 25- 3/4; 5, Lindsey McKinley, Vic, 24-3; 6, Jessica Pederson, Vic, 23-7 3/4.

High jump - 1, Ellie Kauffman, Vic, 5-0; 2, Shanda Richards, Linc, 4-8; 3, Natalie Woolard, P-burg, 4-8; 4, Mattie Murphy, Drum, 4-6; 5, Kaylie Palmer, Drum, 4-6; 6, Lauren Russell, Linc, 4-2.

Long jump - 1, Ellie Kauffman, Vic, 15-6 1/2; 2, Natalie Woolard, P-burg, 13-10 1/2; 3, Jessie Tubbs, Drum, 13-7 1/2; 4, Lindsay Sherman, Linc, 13-6; 5, Brittany Gamble, Drum, 13-5 1/4; 6, Rosa Carillo, Drum, 13-5.

Triple jump - 1, Ellie Kauffman, Vic, 33-9 1/2; 2, Amanda Burrington, Vic, 30-9; 3, Alexx Leeper, Drum, 28-10; 4, Jessie Tubbs, Drum, 28-5; 5, Holly Dahl, Drum, 27-5 1/2; 6, Abby Feeback, Linc, 27-2 1/2.

Pole vault - 1, Alexx Leeper, Drum, 8-0; 2, Holly Dahl, Drum, 7-6; 3, Jessie Mason, Drum, 7-6; 4, Alicia Wheatley, Drum, 7-0; 5, Ashley Roper, Drum, 6-6; 6, Kate Blackman, Alb, 6-0.

DISTRICT 1B AT GREAT FALLS

Boys Team scores - Fort Benton 141, Conrad 89.5, Fairfield 73, Shelby 69, Cut Bank 52, Simms 41, Cascade 32.5, Choteau 28

100 - 1. Loren Utterback, FB, 11.21; 2. Brandon Utterback, FB, 11.30; 3. Travis Wade, Con, 11.45; 4. Shawn Brown, Con, 11.63; 5. Forrest Flesch, Shel, 11.73; 6. Jayden Manuel, FF, 11.82.

200 - 1. Loren Utterback, FB, 22.87; 2. Brandon Utterback, FB, 23.37; 3. Corey Clark, FF, 23.68; 4. Daniel Laasch, CB, 23.74; 5. Shawn Brown, Con, 24.01; 6. Forrest Flesch, Shel, 24.08.

400 - 1. Jayden Manuel, FF, 51.75; 2. Forrest Flesch, Shel, 52.25; 3. Shane Brown, Shel, 52.49; 4. Travis Wade, Con, 52.70; 5. Pete Betcher, Cho, 52.92; 6. Chris Skinner, Simms, 53.25.

800 - 1. Zach Vowell, Shel, 2:02.49; 2. Paul Hansman, Cho, 2:06.22; 3. Pete Betcher, Cho, 2:07.79; 4. Paul Carroll, Con, 2:10.09; 5. Alex Hilyard, Con, 2:12.98; 6. Will Milburn, Cas, 2:13.32.

1,600 - 1. Daniel Bridge, Shel, 4:41.55; 2. Jon Bogden, FF, 4:42.35; 3. Paul Hansman, Cho, 4:52.19; 4. Andrew Gilham, CB, 4:59.12; 5. Alex Hilyard, Con, 4:59.83; 6. Zach Vowell, Shel, 5:00.12.

3,200 - 1. Daniel Bridge, Shel, 10:23.08; 2. Jon Bogden, FF, 10:26.80; 3. Kevin Mellinger, Simms, 10:52.17; 4. Spencer Griffiths, Simms, 11:04.09; 5. Andrew Gilham, CB, 11:04.58; 6. Grant Smith, Con, 11:27.65.

400 relay - 1. Fort Benton (T.J. Lehman, Brandon Utterback, Loren Utterback, Khalin Anderson) 44.54; 2. Conrad 45.40; 3. Fairfield 46.21; 4. Cascade 46.47; 5. Cut Bank 46.84; 6. Choteau 46.95.

1,600 relay - 1. Shelby (Brice Stewart, Zach Vowell, Forrest Flesch, Shane Brown) 3:31.28; 2 Fairfield 3:34.60; 3. Fort Benton 3:35.79; 4. Conrad 3:38.08; 5. Choteau 3:38.30; 6. Simms 3:44.03.

110 hurdles - 1. Dan McFarland, Con, 15.48; 2. Rod Newman, CB, 15.60; 3. Jaxon Allen, FF, 15.97; 4. Mike Green, Simms, 16.49; 5. Josh Pyette, CB, 17.65; 6. Brian Watson, FF, 18.33.

300 hurdles - 1. T.J. Lehman, FB, 40.19; 2. Dan McFarland, Con, 40.70; 3. Jaxon Allen, FF, 42.67; 4. Rod Newman, CB, 42.71; 5. Brian Somers, FB, 43.48; 6. Brian Watson, FF, 43.54.

Pole vault - 1. Lee Posey, Cas, 13-0; 2. Rod Newman, CB, 12-0; 3. Cale Fitzgerald, Con, 12-0; 4. Josh Cary, Cas, 11-0; 5. Justin Randall, Cas, 10-6; 6. Trent Zempel, Con, 10-6.

High jump - 1. Kent Mitchell, FF, 5-10; 2. T.J. Lehman, FB, 5-10; 3. Brandon Warner, Simms, 5-8; 4. Zach Vowell, Shel, 5-6; 5. Kyle Flesch, Shel, 5-6.

Long jump - 1. Dan McFarland, Con, 20-101/2; 2. Khalin Anderson, FB, 20-3; 3. T.J. Lehman, FB, 19-10; 4. Shawn Brown, Con, 19-8; 5. Brandon Warner, Simms, 19-6; 6. Mike Green, Simms, 19-41/2.

Triple jump - 1. Chase McAllister, FB, 43-91/4; 2. Khalin Anderson, FB, 41-21/2; 3. Mike Green, Simms, 40-81/4; 4. Jon Lyons, Cas, 40-11/2; 5. Brandon Warner, Simms, 39-81/4; 6. Kyle Flesch, Shel, 39-21/4.

Shot put - 1. Loren Utterback, FB, 49-31/2; 2. Shawn Brown, Con, 45-31/4; 3. Chad Larson, CB, 43-8; 4. Kennedy Anderson, FB, 43-2; 5. Matt Lame, Cho, 41-11; 6. Coley Armstrong, CB, 41-11/2.

Javelin - 1. Rocky Galloway, FB, 157-3; 2. Paul Moes, Cas, 154-91/2; 3. Rory Loomis, CB, 144-7; 4. Cale Fitzgerald, Con, 143-91/2; 5. Kennedy Anderson, FB, 137-5; 6. Matt Lame, Cho, 136-8.

Discus - 1. Loren Utterback, FB, 150-1; 2. Chris Skinner, Simms, 137-0; 3. Chad Larson, CB, 133-9; 4. Kyle Carter, Shel, 132-9; 5. Robert Bergstrom, FF, 124-2; 6. Kale McGinnis, FB, 123-2.

Girls Team scores - Conrad 162.5, Cut Bank 103, Shelby 79, Choteau 60, Cascade 46, Fort Benton 39, Simms 28, Fairfield 9.5

100 - 1. Loni Perkins, Con, 12.53; 2. Marie Christians, Shel, 13.27; 3. Janelle Campbell, Cho, 13.41; 4. Beth Horgus, Shel, 13.46; 5. Megan Leishman, CB, 13.55; 6. Angela Bohelski, CB, 13.75.

200 - 1. Loni Perkins, Con, 25.30; 2. Dianna Zempel, Con, 27.47; 3. Angie Young, FB, 27.83; 4. Megan Leishman, CB, 27.98; 5. Marie Christians, Shel, 28.55; 6. Janelle Campbell, Cho, 28.69.

400 - 1. Loni Perkins, Con, 58.42; 2. Dianna Zempel, Con, 1:02.53; 3. Angie Young, FB, 1:03.26; 4. Maegan Winters, Con, 1:03.64; 5. Kendra Moes, Con, 1:05.12; 6. Rachel Honrud, FB, 1:05.57.

800 - 1. Tiffany Christensen, Con, 2:31.30; 2. Alice Kultgen, Cho, 2:33.45; 3. Lindsay Alvestad, Shel, 2:34.45; 4. Jenilee Hayes, Shel, 2:39.44; 5. Chelsey Johnson, CB, 2:41.51; 6. Hannah Mattlingly, FF, 2:42.39.

1,600 - 1. Tiffany Christensen, Con, 5:44.58; 2. Kiley Martin, Con, 5:49.51; 3. Alice Kultgen, Cho, 5:55.21; 4. Jenilee Hayes, Shel, 6:01.29; 5. Emily Harbour, CB, 6:02.86; 6. Cassie Rapkoch, Shel, 6:13.55.

3,200 - 1. Cassie Rapkoch, Shel, 12:51.43; 2. Emily Harbour, CB, 12:53.05; 3. Kiley Martin, Con, 13:14.52; 4. Halsey Wallace, Cho, 13:55.18; 5. Mary Blair, CB, 13:56.24; 6. Amie Sisk, Shel, 14:21.85.

100 hurdles - 1. Amber Aikins, CB, 17.00; 2. Kelli Irvin, Con, 17.54; 3. Jessica Meuchel, CB, 17.64; 4. Christine Wetendorf, Con, 17.73; 5. Amanda West, FF, 17.94; 6. Heather Lindgren, Cho, 18.34.

300 hurdles - 1. Amber Aikins, CB, 48.31; 2. Kelli Irvin, Con, 51.35; 3. Heather Lindgren, Cho, 51.90; 4. Amanda West, FF, 52.79; 5. Veronica Fultz, FB, 54.53; 6. Kyla Rasmussen, Cho, 55.29.

400 relay - 1. Conrad (Kelli Irvin, Kendra Moes, Dianna Zempel, Jolynn Hanson) 53.13; 2. Cut Bank 53.20; 3. Fort Benton 53.75; 4. Shelby 54.10; 5. Choteau 54.70; 6. Fairfield 56.63.

1,600 relay - 1. Conrad (Kelli Irvin, Kendra Moes, Dianna Zempel, Maegan Winters) 4:22.61; 2. Fort Benton 4:28.90; 3. Cut Bank 4:31.23; 4. Choteau 4:36.16; 5. Shelby 4:38.45; 6. Fairfi

0
0
0
0
0